Aziz Yıldırım 'paralel yapı'yı işaret etti

AZİZ YILDIRIM 'PARALEL YAPI'YI İŞARET ETTİ

Şike davasının yeniden görülmesine başlandı. Duruşma öncesi açıklama yapmak üzere İstanbul Adliyesi önüne gelen bir grup Trabzonspor taraftarıyla polis arasında arbede çıktı.

Tarih : 13 Ocak 2015, 16:00
Puan Ver : Aziz Yıldırım 'paralel Yapı'yı İşaret Etti(8.4/10)5


Yeniden görülmeye başlayan şike davasında ifade veren Aziz Yıldırım, operasyonun kumpas olduğunu ileri sürerek, 'Türkiye Cumhuriyetinin içinde bir başka devlet kurulursa bunun karşısında oluruz” dedi ve beraatını istedi.

Şike davasının yeniden görülmesine başlandı. Duruşma öncesi açıklama yapmak üzere İstanbul Adliyesi önüne gelen bir grup Trabzonspor taraftarıyla polis arasında arbede çıktı. Grupla Fenerbahçe taraftarlarının arasında giren güvenlik güçleri, taşkınlık çıkaran 2 kişiyi de gözaltına aldı.REDDİ HAKİME RET

Duruşmada, bordo mavili kulübün avukatlarının 'reddi hakim' talebi reddedildi. İfade veren Aziz Yıldırım ise, “Başkanı olduğum tek örgüt, Atatürk Türkiye'sinin en büyük sivil toplum ve spor örgütü olan Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. Suçumuz Fenerbahçeli ve vatansever olmaksa, ölene kadar mahkum yaşamayı göze aldığımızı bildiririm” dedi.

Yaşananların sadece Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye değil, bu toprakları vatan yapan tüm değerlere yönelik olduğunu söyleyen Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti'nin içinde bir başka devlet kurulursa bunun karşısında oluruz. Ben hastanedeyken, yatacağım yer belliydi. Adres Metris'ti... Bu bir planlanmış operasyondu... 'Ne şikesi memleket elden gidiyor' dediğimde ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı. Oda Tv, Ergenekon, Balyoz... Türkiye tüm bu davaların yükünden kurtulmalı. Beraat kararları verilmeli” dedi.

Aziz Yıldırım, ifadesinin sonunda beraatını talep etti.

(İHA)

 


Etiketler: Aziz  Yıldırım    Paralel  Yapı    İşaret  Etti  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER