bagajdaki buzağı trafik cezası kurbanı

BAGAJDAKİ BUZAĞI TRAFİK CEZASI KURBANI

Hastalandığı için sahibi İsmail Türken tarafından Özbek köyünden otomobille Erzurum’daki veteriner hastanesine getirilen 3 aylık buzağı, yolda trafik cezasının kurbanı oldu.

Tarih : 24 Şubat 2015, 10:06
Puan Ver : Bagajdaki Buzağı Trafik Cezası Kurbanı(6/10)2


Erzurum'da trafik sigortasının süresi bittiği gerekçesiyle polis tarafından bağlanarak otoparka çekilen otomobilin bagajında kalan buzağı, havasızlık ve soğuktan donarak telef oldu.

Hastalandığı için sahibi İsmail Türken tarafından Özbek köyünden otomobille Erzurum'daki veteriner hastanesine getirilen 3 aylık buzağı, yolda trafik cezasının kurbanı oldu. İsmail Türken, trafik cezası nedeniyle bağlanılan otomobilde kalan buzağısının telef olduğunu ifade ederek, olayı şöyle anlattı:

“Ben Aziziye ilçesine bağlı Özbek köyünde çiftçilik yapan bir vatandaşım. Dana hastalandı. Ben de danayı (buzağı) otomobilin arka koltuğuna yatırdım, üzerine battaniye örttüm ve veteriner hastanesine götürmek için yola çıktım. Erzurum'a giriş noktası Özel Harekat Şubenin önünde trafik polisleri durdurdu. Evrakları incelediler. Her şeyim tam trafik sigortası sadece iki gün geçmiş. Ben de hemen telefonla sigortacıyı arayarak sigortamı acilen yaptırayım dedim. Trafik polisleri sigortanın iki gün geçtiğini belirterek otomobil bağlayacaklarını ve otoparka çekileceğini söylediler. Kendilerine köyden geldiğimi ve dananın hasta olduğunu ve veterinere götürdüğümü izah etmeye çalıştım.' Danayı veterinere bırakayım, sigorta da yapılıyor 15 dakika içerisinde' dedim ancak çekici çağırarak otomobilimi yüklettiler. Bu sırada dana otomobilin bagajına konularak, çekicinin üzerinde otoparka götürüldü. Ben de bu sırada gidip sigorta işlemlerini hallettim ve otoparktaotomobili çıkarmak için gittim. Otoparkta bagajda dananın telef olduğunu gördüm. Havasızlık ve soğuktan. Danayı çöpe attım. Ben çiftçilikle geçimini sağlayan ve 10 nüfusa bakan birisiyim. Bu dananın bana maliyeti 2-3 bin lira oldu.”

(İHA)

 


Etiketler: Bagajdaki  Buzağı  Trafik  Cezası  Kurbanı  Erzurum  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER