'BAK SAHANIN ORTASINA OTURURUM AYIP OLUR'


'BAK SAHANIN ORTASINA OTURURUM AYIP OLUR'
Tarih : 25 Şubat 2015, 21:12
Puan Ver : 'bak Sahanın Ortasına Otururum Ayıp Olur'(8/10)4


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Bize örneğin bu hafta Hüseyin Göçek'i verirler. Haftaya da Cüneyt Çakır'ı verirler. Ondan sonra da isterseniz hangi hakemleri vereceklerini söyleyelim yani. Fenerbahçe'nin haklarını yedirmeyeceğimizi bilsinler. Eğer biz başlarsak o ceza bizi kesmez. Bak sahanın ortasına otururum ayıp olur” dedi.

Başkan Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hakem tayinleri konusuna değinen Yıldırım, “Bize örneğin bu hafta Hüseyin Göçek'i verirler. Haftaya da Cüneyt Çakır'ı verirler. Ondan sonra da isterseniz hangi hakemleri vereceklerini söyleyelim yani. Fenerbahçe'nin haklarını yedirmeyeceğimizi bilsinler. Eğer biz başlarsak o ceza bizi kesmez. Bak sahanın ortasına otururum ayıp olur. Hata yapıyorlarsa hatalarını kabul etsinler, mesele bitsin. Ama bizi zorlamasınlar. Biz hakemle kaybetmeyelim. Biz gol atamayalım, kaybettik diyelim biz kendi kendimize kızalım. Bize kendimize kızma fırsatı vermiyorlar ki illa bir kurullarına tepki vermemizi istiyorlar bizden. Onun için TFF de Merkez hakem Kurulu da (MHK) hakemine sahip çıkmasın, hakemine ceza verecekse de kamuoyuna açıklasın bunu. Diğer hakemler de bunlardan cesaret alıp ceza yapmasınlar. Ayıp yani” diye konuştu.

Akhisar maçında verilmeyen kartlara da tepki gösteren başkan Yıldırım, “Bence sence diye bir şey yok. O hareket kuralda ya sarıdır ya da kırmızıdır. Yayıncı kuruluşta yorumcular bir pozisyonda karta turuncu diyor. Sen turuncu dersen ben buna saygı göstermem. Oyuncular gol kaçırabilirler, hata da yaparlar futbolun içinde bunlar var. Hakem hatası da var bir şekilde ama hakeme sahip çıkmak yok bu şekilde. ‘Hata yapmıştır' dersin o şekilde sahip çıkarsın, cezasını da verirsin. Bizde deriz ki; ‘Hakem de bizim gibi cezasını aldı.' Oyuncu da aynı şekilde hata yaparsa ya oyun dışına gidiyor, veyahutta takım ceza keserse kesiyor, belki hocası oynatmıyor. Bunun gibi cezalar uygulanabiliyor ama her oyuncu her şeyi doğru yapamaz. Sahaya çıkan 11 oyuncunun hiçbiri Messi değildir. Herkesin ayrı ayrı özellikleri vardır ve o özellikleri iyi olduğu içinde Fenerbahçe'de oynuyorlar” açıklamalarında bulundu.

(İHA)

 


Etiketler:   Bak  Sahanın  Ortasına  Otururum  Ayıp  Olur    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER