bakan avcı, hayırseverlerle bir araya geldi

BAKAN AVCI, HAYIRSEVERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kapsamında, hayırseverler için Ankara Valiliği tarafından Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde düzenlenen vefa ve şükran yemeğine katıldı.

Tarih : 15 Ocak 2015, 00:00
Puan Ver : Bakan Avcı, Hayırseverlerle Bir Araya Geldi(9/10)5


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Sizin yaptığınız bağışlarla yükselen okullar yapılan derslikler sizin iyiliğinizi gelecek kuşaklara taşıyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kapsamında, hayırseverler için Ankara Valiliği tarafından Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde düzenlenen vefa ve şükran yemeğine katıldı. Yemeğe, Bakan Avcı'nın yanı sıra TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Milletvekili Salih Kapusuz ile Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da katıldı.

“Değerli hamiyetli, hayırsever eğitim dostları” ifadesiyle konuşmasına başlayan Bakan Avcı, hayırseverlere öğretmenler, öğrenciler, veliler ve kendisinden önce görev yapan Milli Eğitim Bakanları adına teşekkürlerini iletti.

“Kültürümüzde ‘Sadaka-i Cariye' diye bir kavram var” şeklinde konuşan Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tam tercümesi belki şöyle olabilir, içeriği itibarıyla tercüme edersek, sürüp giden, ardı arkası kesilmeyen iyilik anlamına geliyor. Özellikle eğitim alanında yapılan hayırlar, bağışlar tam da bu kavrama oturuyor. Sizin yaptığınız bağışlarla yükselen okullar yapılan derslikler sizin iyiliğinizi gelecek kuşaklara taşıyor. Buralarda eğitim gören öğrenciler her sabah okula geldiklerinde kitaplarını açtıklarında, defterlerini açtıklarında, defterlerine bir harf yazdıklarında sizin de amel defterinize binlerce harf yazılıyor. Çok samimi olarak söylüyorum sizlere imreniyorum böyle güzel bir hizmete vesile olduğunuz için böyle güzel eserler ürettiğiniz için sizlere imreniyorum ve sizlere çok teşekkür ediyorum.”

Cumhuriyet tarihi boyunca devletin eğitim alanında çok büyük başarılara imza attığını hatırlatan Avcı, Türkiye'nin petrolü, doğalgazı bulunmadığını ve başka birçok ülkenin sahip olduğu kaynaklardan mahrum olduğunu anımsattı. Bakan Avcı, “Ama insan sermayemiz, beşeri sermayemiz hamt olsun bizi bu günlere getirdi ve yarınlara taşıyor. Siz işte bu asıl sermayeye bu büyük zenginliğimize yaptığınız katkılarla gerçekten vatana, millete büyük hizmette bulunuyorsunuz” diye konuştu.

Ankara'da 31 bin 134 derslikte 956 bin 558 öğrencinin eğitim gördüğünü dile getiren Avcı, “Bu 31 bin 134 dersliğin 2 bin 579'unu, yüzde 8'ini sizlere borçluyuz, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Nabi Avcı konuşmasının ardından hayırsever vatandaşlara üzerinde yaptırdıkları okulların fotoğraflarının bulunduğu tabloları takdim etti.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Avcı  Hayırseverlerle  Bir  Araya  Geldi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER