bakan avcı sonunda türkiye'ye dönebildi

BAKAN AVCI SONUNDA TÜRKİYE'YE DÖNEBİLDİ

THY’nin TK-815 sefer sayılı uçağıyla sabah saat 06. 00’da İstanbul’a gelmesi beklenen Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı’nın uçağı, kar yağışı nedeniyle Amman’da mahsur kaldı.

Tarih : 20 Şubat 2015, 14:18
Puan Ver : Bakan Avcı Sonunda Türkiye'ye Dönebildi(8/10)4


Türk Hava Yolları'nın (THY) yoğun kar yağışı nedeniyle Ürdün'de mahsur kalan uçağında bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul'a geldi. Bakan Avcı gazetecilere espri yaparak, “Biz Amman'a gitmişken oradaki okulları da tatil ettik” dedi.

THY'nin TK-815 sefer sayılı uçağıyla sabah saat 06. 00'da İstanbul'a gelmesi beklenen Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı'nın uçağı, kar yağışı nedeniyle Amman'da mahsur kaldı. Zamanında kalkış yapamayan uçakta bulunan Nabi Avcı, 7 saat gecikmeli olarak saat 12.00'de İstanbul'a inebildi.

Atatürk Havalimanı'ndan gazetecilere açıklama yapan Avcı, “Bu mevsimde pek rastlanmayan bir kar yağışı oldu. Hem şehir içinde hem de şehir dışında özellikle hava alanında, ciddi kar yağışı ve buzlanma vardı. O yüzden uçağımızda pist kapalı olduğu için uzun bir süre beklemek zorunda kaldık. Ama gerek Ürdünlü yetkililerin çabaları, gerek Türk Hava Yolları'nın organizasyon kabiliyeti neticede uçtuk geldik. Ben bu vesile ile hem Ürdünlü yetkililere özelikle teşekkür ediyorum. Çünkü bizim uçak için özellikle bir pisti temizlediler açtılar. O sayede uçuş yapılabildi. Türk Hava Yolları personeline de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Hem kaptanlarımıza hem de uçaktaki görevlilerimize” dedi.“AMMAN'A GİTMİŞKEN ORADAKİ OKULLARI DA TATİL ETTİK”

“Beş buçuk saat az bir süre değil” diyen Avcı, Normal bir yolcu psikolojisini zorlayan bir süre. Ama çok güzel idare ettiler yolcuları. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Size de gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Beş buçuk saat bekledik. Bir ara uçağı boşaltalım otele alalım düşüncesi oldu. O takdirde belki iki gün havaalanının kapalı kalma tehlikesi vardı. Yani bir kere uçak boşaldıktan sonra bir daha doldurmak veya toparlamak zor olur. Bu arada biz Amman'a gitmişken oradaki okulları da tatil ettik. Espri olsun diye söylüyorum” dedi.

İstanbul'da bazı ilçelerde okulların tatil edilip, bazı ilçelerde tatil edilmemesi sorusuna Bakan Avcı, “Biliyorsunuz valilik kaymakamlara kendi bölgesindeki duruma bakarak karar verme talimatı verdi. Kaymakamlarımız değerlendiriyorlar, çünkü bazı ilçenin ana arterler açık olunca vatandaş zannediyorlar ki her yerde durum aynı. Halbuki çocukların okula ulaşmasında ara sokaklarda çok önemli” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Avcı  Sonunda  Türkiye  Ye  Dönebildi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER