BAKAN ÇELİK: 'OPERASYONU GERÇEKLEŞTİREN ASKERLERİMİZİ KUTLUYORUZ'


BAKAN ÇELİK: 'OPERASYONU GERÇEKLEŞTİREN ASKERLERİMİZİ KUTLUYORUZ'
Tarih : 22 Şubat 2015, 09:51
Puan Ver : Bakan Çelik: 'operasyonu Gerçekleştiren Askerlerimizi Kutluyoruz'(6/10)2


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 'Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki naaş ve emanetleri güvenli bölgeye nakletmek üzere Şah Fırat operasyonunu gerçekleştiren kahraman askerlerimizi kutluyoruz' dedi.

Bakan Çelik, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki naaşı ve emanetleri güvenli bölgeye nakletmek üzere Şah Fırat operasyonunu gerçekleştiren kahraman askerlerimizi kutluyoruz. Şehit olan askerimize rahmet diliyoruz' ifadesini kullandı.

'Süleyman Şah Saygı Karakolu nöbetini kahramanca tutan Mehmetçiklere hoşgeldiniz diyoruz' diyen Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

'Tarihten gelen hiçbir emaneti savunmasız bırakmayan bu iradeyi gerçekleştiren askerlerimizle gurur duyuyoruz. Emanetlerin nakledileceği Suriye Eşmesi askerimiz tarafından kontrol altına alınmıştır. Göndere bayrağımız çekilmiştir. Milletin tarihi geleceğidir.

Ecdadın emaneti, ebediyyen muhafaza edilecektir. Süleyman Şah'ın ruhu ebediyyen şad olsun. Süleyman Şah'ın istirahatgahı Türkiye toprağıdır. Bulunduğu yerde bayrak indirilmeden, nakledileceği yere bayrak çekilmiştir. Bu tutum tarihten alınan emanetin geleceğe nasıl mesaj olarak taşınacağının net ve kararlı göstergesidir.'

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Çelik    Operasyonu  Gerçekleştiren  Askerlerimizi  Kutluyoruz    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER