bakan eroğlu'ndan baraj müjdesi

BAKAN EROĞLU'NDAN BARAJ MÜJDESİ

Yapılan açıklamaya göre; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Yukarısakarya Gökpınar Barajı için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olur düzenlendi.

Tarih : 20 Ocak 2015, 10:54
Puan Ver : Bakan Eroğlu'ndan Baraj Müjdesi(7/10)3


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun, Eskişehir'de inşa edilecek Yukarısakarya Gökpınar Barajı projesinin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli oluru aynı gün imzaladığı bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Yukarısakarya Gökpınar Barajı için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olur düzenlendi. DSİ Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen olur, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof Dr. Veysel Eroğlu tarafından aynı gün imzalandı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından kamulaştırma yapılabilmesi için olur verilen Yukarısakarya Gökpınar Barajı ile Eskişehir'deki 77 bin 150 dekar tarım arazisi suya kavuşturulacak. Baraj ile ayrıca Ankara'nın Polatlı ilçesine 24,7 milyon m3 içme ve kullanma suyu temin edilecek.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Eroğlu  Ndan  Baraj  Müjdesi  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER