bakan eroğlu'ndan esprili 'su' açıklaması

BAKAN EROĞLU'NDAN ESPRİLİ 'SU' AÇIKLAMASI

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Bakan Eroğlu, termal bir otelde gerçekleştirilen “Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezinin Strateji ve Hedeflerinin Belirlenmesi Çalıştayı”na katıldı.

Tarih : 28 Şubat 2015, 14:06
Puan Ver : Bakan Eroğlu'ndan Esprili 'su' Açıklaması(9/10)5


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, geçmişte İstanbul'da yaşanan “İçmesuyu” problemine esprili bir dille yaklaşarak, “Meğer hanımlar susuzluk döneminde 30-40 litrelik bidonları 5'inci 6'ıncı kata çıkartırken bel fıtığı hastalığı oluyormuş. Biz de suyu İstanbul'a kesintisiz verince bu hastalık kaybolmuş” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Bakan Eroğlu, termal bir otelde gerçekleştirilen “Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezinin Strateji ve Hedeflerinin Belirlenmesi Çalıştayı”na katıldı. Çalıştayda yaptığı konuşmasında su ve suyun önemine değinen Bakan Eroğlu, kürüsünden geçmişte İstanbul'da yaşanan su sıkıntısı konusunda yaşadığı bir hatırasını anlatarak şunları söyledi:

“İstanbul'da İSKİ genel müdürüyken bir açılış merasimi yapılacak. Tayyip bey de gelecek. Kadıköyde merasim alanında bekliyoruz. Bir vatandaş geldi ve 'Değerli profesörüm teşekkür ediyorum, hanımların bel ağrıları geçti' dedi. Ben şaşırdım. 'Ben hekim değilim, su profesörüyüm' deyince bir de adam beni fırçaladı ‘o kadar da cahil değiliz' dedi. Meğer hanımlar susuzluk döneminde 30-40 litrelik bidonları 5'inci 6'ıncı kata çıkartırken bel fıtığı hastalığı oluyormuş. Biz de suyu İstanbul'a kesintisiz verince bu hastalık kaybolmuş. Böylelikle suyun böyle bir faydası olduğunu da öğrendim.”

Bakan Eroğlu bu ilginç hatırasını anlatırken çalıştaya katılanlar kendirini gülmekten alıkoyamadı.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Eroğlu  Ndan  Esprili    Su    Açıklaması  Afyonkarahisar  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER