bakan kılıç üniversite öğrencilerini kabul etti

BAKAN KILIÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ KABUL ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Tarih : 25 Şubat 2015, 18:15
Puan Ver : Bakan Kılıç Üniversite Öğrencilerini Kabul Etti(9/10)5


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında Gazi Üniversitesi öğrencilerini kabul eden Bakan Kılıç, öğrencilerle sohbet etti. Bakan Kılıç, “Burada toplanma amacımız sizlerle sohbet etmek, sıkıntı ve isteklerinizi öğrenmek. Bu nedenle söz sizlerin” dedi.

Bakan Kılıç, gençlerin düşüncelerinin oldukça önem taşıdığını belirterek, gençlerle bir araya gelmenin büyük bir mutluluk verdiğini ifade etti. Öğrencilerin kredi ve yurtlardan spora kadar çeşitli alanlardaki sorularını cevaplayan Bakan Kılıç, bir öğrencinin Bakanlık tarafından yapılan yardımın sadece burs ve kredi şeklinde değil, yarısı burs yarısı kredi şeklinde verilip verilemeyeceği yönündeki sorusu üzerine, kredi ve bursların öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlendiğini ancak yine de ileride buna dair bir çalışma yapılıp yapılmayacağına bakacaklarını dile getirdi. Kardeşinin burs başvurusunu kendisinin yaptığını ancak burs çıkmadığını anlatan bir başka öğrenci ise, bu konuda suçluluk hissettiğini belirterek, yardım istedi. Bakan Kılıç, söz konusu öğrencinin TC kimlik numarasını isteyerek, bilgi alınması için görevlilere verdi.

Polatlı'daki Fen Edebiyat Fakültesi'nde öğrenim gördüğünü kaydeden bir diğer öğrenci ise, üniversiteye girmeden önce badminton ile ilgilendiğini, kentte spor salonu olmadığı için devam edemediğini, bu konuda destek beklediklerini belirtti. Kentte yapılan yurdun eksiksiz olduğunu da anlatan öğrenci, Bakan Kılıç'a teşekkür etti.

Görüşmenin ardından Bakan Kılıç, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Kılıç  Üniversite  Öğrencilerini  Kabul  Etti  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER