bakan operasyonları değerlendirdi

BAKAN OPERASYONLARI DEĞERLENDİRDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Deniz Ticaret Odaları Konsey Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Tarih : 20 Ocak 2015, 14:27
Puan Ver : Bakan Operasyonları Değerlendirdi(7/10)3


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bugün TİB ve TÜBİTAK'a yönelik başlatılan operasyonları değerlendirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Deniz Ticaret Odaları Konsey Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, bugün 4 ilde başlatılan operasyonlarla ilgili sorulan soruya,'Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 farklı soruşturma yürütülüyordu. Bunlardan birincisi Telekominikasyon İletişim Başkanlığındaki bazı verilerin silinmesine yönelik olarak yürütülen bir soruşturma idi. Bu konuyla ilgili olarak Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Devlet Denetleme Kurulu'nun çalışmaları olmuştu. Bunlar Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına aktarılmış idi' diye konuştu.

'İkinci önemli soruşturma ise kriptolu telefonlara yönelik yürütülen soruşturma idi' diyen Bakan Elvan, 'Üçüncüsü ise yasa dışı dinleme ve casusluk ile ilgili olarak yürütülen soruşturma idi. Bizde bugün sizler gibi gelişmeleri takip ediyoruz. Yapılan operasyonlar yine bildiğimiz kadarıyla zannedersem bu 3 soruşturma çerçevesinde yürütülen soruşturmadır diye düşünüyorum. Bizde sizin gibi takip ediyoruz gelişmeleri' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Operasyonları  Değerlendirdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER