bakan yıldız: 'okumuyor, seyrediyoruz'

BAKAN YILDIZ: 'OKUMUYOR, SEYREDİYORUZ'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’de hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılacak olan fen lisesinin protokol imza törenine katıldı.

Tarih : 10 Ocak 2015, 16:51
Puan Ver : Bakan Yıldız: 'okumuyor, Seyrediyoruz'(8/10)4


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılacak olan fen lisesinin protokol imza törenine katıldı. Bakan Yıldız, 'Türkiye'de okumuyoruz, televizyon seyrediyoruz” dedi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde gazeteciler ile bir araya gelen Bakan Taner Yıldız, ziyaretin ardından Kayseri Valiliği'nde, hayırsever iş adamı Osman Ulubaş'ın yaptıracağı fen lisesinin protokol imza törenine katıldı. Tören öncesi konuşma yapan Bakan Yıldız, asırlık bir projeyi imzalayacaklarını söyleyerek, en önemli zenginliğin insan unsuru olduğunu ifade etti. Bakan Yıldız, 'Biz söz vardır, 'Bin yıl sonrasını planlıyorsanız insan yetiştirin'. Şimdi asırlık bir proje bizlerin ömrü vefa etmese de şu anda bu masada imzalanacak. Lafın gelişi demiyorum. Gerçekten asırlık bir proje şu anda imzalanıyor. O açıdan bizim en önemli kaynağımız insan kaynağıdır. İnsan zenginliğimizi, eğitmek ve problemlerimizi çözmek adına kullanmalıyız. Bu da eğitim ile olur. Fen lisesi protokolünün imzalanmasına şahit olmaktan iftihar ettiğimi söylemek istiyorum. Türkiye'de şöyle bir durum var, okumuyoruz. Televizyon seyrediyoruz, okumuyoruz. Gencimizden yaşlımıza varıncaya kadar daha çok okumamız lazım. Sınıf başına düşen öğrenci sayımızı Avrupa Birliği standartlarına ulaştırmamız lazım” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Yıldız    Okumuyor  Seyrediyoruz    Kayseri  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER