bakan'dan yılın ilk bebeğine altın

BAKAN'DAN YILIN İLK BEBEĞİNE ALTIN

İdris ve Hamdiye Akbalık çiftini tebrik eden Bakan Müezzinoğlu, “Tüm 2014 ve 2015’te doğacak tüm yeni nesillerimize sağlıklı, huzurlu, bereketli bir yaşam diliyoruz. İstiyoruz ki önce kendileri için sonra aileleri,ülkeleri ve milletimiz için daha sonrada insanlık için hayırlı olmalarını diliyorum.

Tarih : 01 Ocak 2015, 02:36
Puan Ver : Bakan'dan Yılın İlk Bebeğine Altın(5/10)1


İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya gelen yılın ilk bebeği Meryem Azra'yı Sağlık Bakanı ve İstanbul Valisi ziyaret etti.

İdris ve Hamdiye Akbalık çiftini tebrik eden Bakan Müezzinoğlu, “Tüm 2014 ve 2015'te doğacak tüm yeni nesillerimize sağlıklı, huzurlu, bereketli bir yaşam diliyoruz. İstiyoruz ki önce kendileri için sonra aileleri,ülkeleri ve milletimiz için daha sonrada insanlık için hayırlı olmalarını diliyorum. İnşallah evlatlarımızda insanlar için en hayırlı olan evlatlardan olur“ dedi.

Annelere tavsiyelerde de bulunan Müezzinoğlu, “Annelere tavsiyemiz şu; annelik en önemli ve dünyada anneler dışında bir başkasının sahip olamayacağı bir kariyere sahip oluyorlar. Annelik kariyeri üzerinde bir başka kariyeri asla merkeze almamalılar. Annelik kariyeri ayrı sonra diğer kariyerler ayrı. Dolayısıyla tavsiyemiz annelerimiz merkeze iyi nesiller yetiştirmeye almalılar. Ruhen ve fiziken sağlıklı nesiller evlatlar yetiştirmeyi merkeze almalılar. Normal doğumla sezeryan doğum tartışılıyor. Bir defa her annenin doğal yapısı ve bu fıtratın yaratıcısı normal doğum üzerine sistemi kurmuş. Şayet ihtiyaç duyulduğu zaman anne içinde bebek içinde hekim arkadaşlarımızın en doğru tıbbi kararı vermelerini isteriz” diye konuştu.

Son olarak Müezzinoğlu “En az 6 ay mümkünse bir sene annelerin evlatlarını emzirmesini arzu ediyoruz “ şeklinde konuştu.

Bakan Müezzinoğlu İstanbul Valisi Vasip Şahin ile bebeğe altın takarken, hastane personelinin de yeni yılını tebrik etti.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Dan  Yılın  İlk  Bebeğine  Altın  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER