'bakanlığın sessiz kaldığı araştırma' haberine yalanlama

'BAKANLIĞIN SESSİZ KALDIĞI ARAŞTIRMA' HABERİNE YALANLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından bugün bir gazetede yer alan 'Bakanlığın Sessiz Kaldığı Araştırma' başlıklı habere ilişkin yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberde yer alan 'Bakanlığın araştırmayı ilan etmeyip, sessiz kaldığı' iddiasının tamamen gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Tarih : 16 Ocak 2015, 17:15
Puan Ver : 'bakanlığın Sessiz Kaldığı Araştırma' Haberine Yalanlama(6/10)2


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ''Bakanlığın Sessiz Kaldığı Araştırma'' haberine yönelik söz konusu iddiaların gerçek dışı olduğunu, araştırmanın nihai raporunun bakanlığa henüz ulaştırılmadığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından bugün bir gazetede yer alan 'Bakanlığın Sessiz Kaldığı Araştırma' başlıklı habere ilişkin yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberde yer alan 'Bakanlığın araştırmayı ilan etmeyip, sessiz kaldığı' iddiasının tamamen gerçek dışı olduğu kaydedildi. İlki 2008 yılında yapılan 'Türkiye'de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet' araştırmasının ikincisinin 2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü'ne yaptırıldığına dikkat çekilen açıklamada, 'Bu araştırma ile 2008 ile 2014 yılları arasındaki değişimlerin bütüncül bir bakış açısı ile değerlendirilmesi hedeflenmiştir. Söz konusu araştırmanın nihai raporu yazım aşamasındadır ve araştırmayı yapan kurum tarafından Bakanlığımıza henüz ulaştırılmamıştır. 30 Aralık 2014 tarihinde ise araştırmanın özet raporu ilgili kurum ve kuruluşlar ile paylaşılmıştır. Bakanlığımız kadına yönelik şiddetin bir insanlık suçu olduğuna dair inançla çalışmalarını tüm taraflarla işbirliği içinde kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir' ifadelerine yer verildi.

(İHA)

 


Etiketler:   Bakanlığın  Sessiz  Kaldığı  Araştırma    Haberine  Yalanlama  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER