Başbakan Davutoğlu 7 trilyon dolarla masada

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU 7 TRİLYON DOLARLA MASADA

Londra seyahatinin ilk gününde sabah Merrill Lynch Bankası’nın düzenlediği kahvaltıda 70’ye yakın finans ve yatırım firmasıyla bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu daha sonra Borsa İstanbul ve Türk İhracatçılar Birliği tarafından, İstanbul Finans Merkezi...

Tarih : 20 Ocak 2015, 16:24
Puan Ver : Başbakan Davutoğlu 7 Trilyon Dolarla Masada(9/10)5


Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temaslarda bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'da finans çevreleri ile yoğun temaslarda bulunuyor.

Londra seyahatinin ilk gününde sabah Merrill Lynch Bankası'nın düzenlediği kahvaltıda 70'ye yakın finans ve yatırım firmasıyla bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu daha sonra Borsa İstanbul ve Türk İhracatçılar Birliği tarafından, İstanbul Finans Merkezi Girişiminin işbirliğiyle düzenlenen “İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör Forumu”na hitap etti ve Borsa İstanbul ve Londra Borsası arasında işbirliği yapılmasına dair anlaşmanın imza törenine katıldı.

Akşam üzeri saatlerinde İngiltere Başbakanı David Cameron ile bir araya gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu öğle saatlerinde de enerji, bankacılık ve finans sektörlerinde faaliyette bulunan firma yöneticileri ile görüşmelerde bulunuyor.

Başbakan Davutoğlu akşam da Goldman Sachs'ın düzenleyeceği yemek ile altyapı, enerji, bankacılık, sigortacılık, yatırım ve emeklilik fonları alanlarında faaliyet gösteren Avrupalı firmalarla bir araya gelecek. Başbakan'ın görüşeceği firmaların toplam değeri 7 trilyon dolar.

(İHA)

 


Etiketler: Başbakan  Davutoğlu  7  Trilyon  Dolarla  Masada  Londra  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER