başbakan yardımcısı komisyon kararını değerlendirdi

BAŞBAKAN YARDIMCISI KOMİSYON KARARINI DEĞERLENDİRDİ

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,'Bazı muhalefet sözcüleri soruşturma sürecini adalet arayışı için değil, AK Parti’yi itibarsızlaştırma için kullanmaya çalışmıştır' dedi.

Tarih : 05 Ocak 2015, 22:03
Puan Ver : Başbakan Yardımcısı Komisyon Kararını Değerlendirdi(10/10)6


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,'Bazı muhalefet sözcüleri soruşturma sürecini adalet arayışı için değil, AK Parti'yi itibarsızlaştırma için kullanmaya çalışmıştır' dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Twitter hesabından 4 eski bakanla ilgili komisyon kararını değerlendirdi.

'AK Parti, yargılamadan kaçtı diyenler şunları bilmeli: Soruşturma Komisyonunu kuran ve iddiaların araştırılmasını isteyen AK Parti'dir' diyen Akdoğan, Ceza Muhakemeleri usulüne göre hukuki işlem yapan Komisyonun adli/hukuki bir fonksiyon gördüğünü vurgulayarak şunları dedi:

'Adli yargının takipsizlik kararı neyse Komisyonun verdiği Yüce Divana göndermeme kararı da odur.Komisyon, savcı vasfıyla delilleri ve iddiaları incelemiş, hukuki bir karar vermiştir.Komisyon, savcı vasfıyla delilleri ve iddiaları incelemiş, hukuki bir karar vermiştir. Bazı muhalefet sözcüleri soruşturma sürecini adalet arayışı için değil, AK Parti'yi itibarsızlaştırma için kullanmaya çalışmıştır. Muhalefetin bu süreçte peşin hükümle suçlayıcı ifadelerde bulunması, Komisyon'un iradesine açık saygısızlık olmuştur.Muhalefetin bu süreçte peşin hükümle suçlayıcı ifadelerde bulunması, Komisyon'un iradesine açık saygısızlık olmuştur. 'Git aklan' demek, masumiyetini ispat et demektir, bu hukukun en temel ilkesine aykırıdır. Komisyon yargı sürecinin zaten bir parçasıdır. Gerekçeli kararı görmeden hüküm verenlerin ve suçlayıcı ifadelerde bulunanların samimiyetsizliği çok açıktır.Hukuki değerlendirme yapan Komisyonun kararına rağmen siyasi sebeplerle Yüce Divana gidişi savunanlar adalet arıyor olabilirler mi?'

(İHA)

 


Etiketler: Başbakan  Yardımcısı  Komisyon  Kararını  Değerlendirdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER