BAŞBAKAN'A O PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ


BAŞBAKAN'A O PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Tarih : 13 Mart 2015, 18:21
Puan Ver : Başbakan'a O Proje Hakkında Bilgi Verdi(6/10)2


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na “Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi” hakkında bilgi verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek cuma namazını Hacı Bayram Veli Camii'nde kıldı. Namaz çıkışı bölgeyi yürüyerek dolaşan Başbakan Davutoğlu'na Başkan Gökçek, proje hakkında bilgi verdi. Namazın ardından sırasıyla Hacı Bayram Veli Türbesi, Kitapçılar Çarşısı ve Ulus Meydanı'nı yürüyerek gezen Başbakan Davutoğlu ve Başkan Gökçek, yol boyunca da vatandaşlarla sohbet ederek, simitçilerden aldıkları simitleri vatandaşlara dağıttılar.

Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna uygun restorasyonu yapılan Hacı Bayram Veli Camii'nde cuma namazını kılan ve ardından Hacı Bayram Veli Türbesi'ni Başkan Gökçek ile birlikte ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, buradan da yürüyerek yine Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılarak modern bir şekilde yeniden inşa edilen Kitapçılar Çarşısı'nı gezdi. Ulus'ta Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının güzelliği içerisinde vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde gerçekleşen ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ın da yer aldığı gezi sırasında Başbakan Davutoğlu ile Başkan Gökçek, Kitapçılar Çarşısı'nda faaliyet gösteren esnafla da kısa bir süre sohbet ettiler. Başkan Gökçek'in bölgedeki çalışmaları yol boyunca anlattığı ve bilgiler verdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra Başkan Melih Gökçek ile birlikte Ulus'a doğru yürüyerek, Sümerbank önünde de Ulus Meydanı'nda gerçekleştirilecek projeye ilişkin bilgiler aldı.

Gezi boyunca 3 kez mola vererek, simitçilerle de sohbet eden Başbakan Davutoğlu ve Başkan Gökçek, simitçilerden aldıkları simitleri de vatandaşlara dağıtarak, gezilerini 2. TBMM karşısındaki Devlet Konukevi'nde sonlandırdılar. Gezi sırasında yol boyunca vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan ikili, vatandaşlarla da sohbet ettiler.

(İHA)

 


Etiketler: Başbakan  A  O  Proje  Hakkında  Bilgi  Verdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER