başbakanlık o haberleri yalanladı

BAŞBAKANLIK O HABERLERİ YALANLADI

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan ’İç Savaş Çağrısı Gibi’ başlıklı haberde kullanılan ifadelerin yalan olduğu belirtilerek, 'Sayın Başbakanımıza atfen haberde yer alan 'Halk kendi şehrini molotofla savunur' ifadesi kesinlikle söz konusu değildir.

Tarih : 20 Şubat 2015, 14:48
Puan Ver : Başbakanlık O Haberleri Yalanladı(5/10)1


Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede 'İç Savaş Çağrısı Gibi' başlıklı haberde kullanılan ifadelerin yalan olduğu belirtilerek, gerekli hukuki sürecin başlatıldığı kaydedildi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan 'İç Savaş Çağrısı Gibi' başlıklı haberde kullanılan ifadelerin yalan olduğu belirtilerek, 'Sayın Başbakanımıza atfen haberde yer alan 'Halk kendi şehrini molotofla savunur' ifadesi kesinlikle söz konusu değildir. Sayın Başbakanımız '...Türkiye'deki insanları direnişe çağırmaya kalkmasın, o direnişin altında kalır. O zaman bütün bir millet ayağa kalkar, molotof kokteylini savunanlara karşı kendi sokağını, şehrini savunur' ifadesini kullanmıştır. Görsel basında canlı yayınlanan, haber ajanslarının geçtiği bir ifadeyi kasıtlı olarak çarpıtmak hiçbir şekilde gazetecilik ilkeleri ile de en temel insani sıfatlarla da bağdaşmamaktadır. Gerekli hukuki süreç başlatılmış olup kamuoyumuza saygı ile duyurulur' denildi.

(İHA)

 


Etiketler: Başbakanlık  O  Haberleri  Yalanladı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER