'başkan önce ziyaret etti; sonra 'haberim yok' deyip yıktırdı'

'BAŞKAN ÖNCE ZİYARET ETTİ; SONRA 'HABERİM YOK' DEYİP YIKTIRDI'

Avcılar’ın AK Partili Belediye Meclis üyeleri, CHP’li Belediye Başkanı Handan Toprak’ın Paşaeli piknik alanı içerisinde yeni yapılan mescidi önce ziyaret edip, sonra ’haberim yok’ diyerek yıktırdığını öne sürdü.

Tarih : 12 Nisan 2015, 11:42
Puan Ver : 'başkan Önce Ziyaret Etti; Sonra 'haberim Yok' Deyip Yıktırdı'(7/10)3


Avcılar'ın AK Partili Belediye Meclis üyeleri, CHP'li Belediye Başkanı Handan Toprak'ın Paşaeli piknik alanı içerisinde yeni yapılan mescidi önce ziyaret edip, sonra 'haberim yok' diyerek yıktırdığını öne sürdü.

AK Partili Meclis üyeleri, düzenlenen basın toplantısında Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak'ın Paşaeli piknik alanındaki mescit inşaatını gezdiğini gösteren fotoğrafları paylaştı. Buna rağmen Toprak'ın mescit inşaatından haberi olmadığını öne sürerek yıktırdığını kaydeden üyeler, duruma tepki gösterdi. AK Partili meclis üyeleri adına basın açıklamasını yapan Mehmet Özgün, belediyenin faaliyet raporlarına da değindi. Yapılan açıklamada, “Belediyenin bir nevi karnesi olma özelliğini taşıyan, Avcılar Belediyesi'nin 2014 faaliyet raporu 10 Nisan 2015 tarihli meclis oturumunda görüşülmüş, CHP grubunun 14 evet oyuna karşılık AK Parti grubumuzun 16 ret oyuyla sonuçlanmıştır. Ani bir 2014 faaliyet raporu, 38 üyenin ancak 14'ünün onayını almış ve yeterli görülmemiştir. Faaliyet raporunun içeriği de hatalarla doludur. Planlanan hedeflerin büyük bir kısmının gerçekleşmediğini ve tamamen göz boyamaya yönelik hazırlandığını söylemek mümkündür” denildi.“BELEDİYENİN GELİR-GİDER BÜTÇESİNDE 24 MİLYON ZARAR”

Denetim komisyon raporuna değinilen açıklamada, “Belediyenin 2014 yılı gelir-gider ile hesap kayıt işlemlerinin denetimi amacıyla seçilen CHP'den 2, AK Parti'den 1 üye ile oluşturulan denetim komisyon raporunda görülecektir ki daha birinci yılını dolduran başkan Handan Toprak, 2014 yılında çok zayıf bir not almış ve sınıfta kalmıştır. 2014 yılı denetim komisyonu raporunda gelir ile gider arasında 24 milyon TL zarar oluşmuştur” ifadelerine yer verildi.“HABERİM YOK DİYEN BAŞKAN İNŞAATI KENDİSİ GİDİP İNCELEMİŞ”

Başkan Handan Toprak'ın Facebook'ta yaptığı fotoğraflı paylaşımını da gösteren Mehmet Özgür, “Fotoğraflarda da göreceğiniz üzere belediye başkanı beraberindeki heyetle birlikte inşa aşamasındaki mescidin bulunduğu yere giderek önünde fotoğraf çektirmiştir. Hal böyleyken Toprak'ın bu mescitten haberdar olmaması mümkün değildir. Toprak'ın kaçak olarak nitelendirdiği mescit güvenlikli bir yerde bulunmaktadır” dedi.

Belediye Başkanı Handan Toprak'ın mescidin yıkımıyla ilgili hatasını kabul edip, halktan özür dilemesini beklediklerini söyleyen Özgür, “En kısa zamanda söz konusu yerde vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda yeni bir mescit yapılmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler:   Başkan  Önce  Ziyaret  Etti;  Sonra    Haberim  Yok    Deyip  
Yıktırdı    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER