başörtülü belediye başkanı olduğuna inanamadılar

BAŞÖRTÜLÜ BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNA İNANAMADILAR

AK Parti’den Meram Belediye Başkanı seçilen başörtülü Fatma Toru, huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Çeşitli hediyeler veren Toru, huzurevi sakinleriyle sohbet etti.

Tarih : 12 Ocak 2015, 12:00
Puan Ver : Başörtülü Belediye Başkanı Olduğuna İnanamadılar(10/10)6


Konya'da, huzurevini ziyaret eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'yu gören bazı yaşlılar, başörtülü belediye başkanı şaşkınlığı yaşadı.

AK Parti'den Meram Belediye Başkanı seçilen başörtülü Fatma Toru, huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Çeşitli hediyeler veren Toru, huzurevi sakinleriyle sohbet etti. Yalnız bırakıldığını söyleyerek ağlayan bir kadının gözyaşlarını silen Başkan Toru, “Biz, sizin çocuklarınızız. Her zaman yanınızdayız ve sürekli ziyaret etmeye çalışacağız. Sizin evladınız tek değil, Tüm Konya” dedi.

Belediye yetkilileri ve parti yöneticilerinin de katıldığı ziyarette bazı yaşlılar başörtülü belediye başkanı görme şaşkınlığı yaşadı. Başörtülü bir kadının belediye başkanı seçilmesinin geçen yıllarda imkansız olduğunu, kamu da çalışamadığını söyleyen 84 yaşındaki Mustafa Yıldız, Başkan Toru'ya başarılar diledi. Başörtülü bir kadını belediye başkanı olarak görmenin kendisini şaşırttığını belirten yaşlı adam, Taşkentli hemşehrisi Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de gurur duyduklarını söyledi.

Başkan Toru, AK Parti hükümeti sayesinde başörtülü kadınların çalışma hayatının her alanında görev alabildiğini hatırlatarak “Geçmiş dönemde kimse rahat ibadet edemedi. Başörtüsü sorunu vardı, siz onları gördüğünüz için bunları söylüyorsunuz. Ama şuanda sorun yok. Meclise de girebiliyoruz, kamu kurum kuruluşlarında da çok rahat çalışabiliyoruz. Artık her alanda çok rahat çalışabiliyoruz” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Başörtülü  Belediye  Başkanı  Olduğuna  İnanamadılar  Konya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER