Bayrağına sahip çıkan o çocuk konuştu

BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAN O ÇOCUK KONUŞTU

Tüm Türkiye’nin hayran kaldığı Beren Alsan, o an yaşadıklarını anlattı.

Tarih : 24 Nisan 2015, 12:33
Puan Ver : Bayrağına Sahip Çıkan O Çocuk Konuştu(7.8/10)4


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sabahı Eskişehir'in Mahmudiye ilçesinde rüzgardan savrulan bayrağı tutan ve ardından defalarca öpen 8 yaşındaki Beren Alsan, o anı anlattı.

Dün sabah Mahmudiye ilçesinde bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, 8 yaşındaki Beren Alsan'ın ikiz kardeşi Ceren Nur Alsan'la birlikte yürürken, bir iş yerinin önünde asılı olan ve rüzgardan savrulan Türk Bayrağı'nı tutarak defalarca öpmesi yer almış, bu görüntü hem sosyal medyada hem de televizyon kanallarında geniş yer bulmuştu. Tüm Türkiye'nin hayran kaldığı Beren Alsan, o an yaşadıklarını anlattı. Beren Alsan, Türk Bayrağı'nı içinden geldiği için öptüğünü söyledi. Alsan, “23 Nisan törenleri için okuldan çıktık, bir şeyler almaya gidiyorduk. O zaman bayrağı gördüm ve içimden geldiği için bir sürü öptüm. Türk Bayrağı sevgisini hem evde hem okulda öğrendim. Televizyonda kendimi görünce çok şaşırdım ve heyecanlandım. Büyünce mimar olmak istiyorum” dedi.“BAYRAK BENİM YÜZÜME ÇARPTI, O DA DÜZELTİP ÖPTÜ”

İkiz kardeşi Ceren Nur Alsan ise, “Bayrak benim yüzüme çarptı. O da düzeltip öptü. Ben de büyünce doktor olmak istiyorum” diye konuştu.“1'ER LİRA PARA VEREREK 23 NİSAN KUTLAMALARINA GÖNDERDİK”

Anne Şermin Alsan, 1'er lira cep harçlığı vererek, sabah 23 Nisan kutlamaları için okula gönderdiklerini kaydetti. Anne Alsan, “1'er lira para vermiştik. Marketten bir şeyler alalım, bayram yerinde yeriz demişler. Bu amaçla okuldan çıkıyorlar. Markete gidecekler. O arada da Türk Bayrağı'na içinden geldiği gibi davranmış. Sonra tekrar okula gidiyorlar. Bu olay 8.30'da oluyor. Bize öğretmeni telefon etti, biz de ondan öğrendik. Oğlumuzun yaptığı hareket tabi ki hoşumuza gitti ve çok duygulandırdı. Dünden beri eşimin telefonları susmadı. Söyleyebilecek fazla söz bulamıyorum. Aslında 2'ye gitmeleri gerekiyor ama 1 yıl erken başladılar okula” şeklinde konuştu.“OĞLUMUN DAVRANIŞI ÇOK DUYGULANDIRDI”

Baba Raşit Alsan da, oğlunun davranışının kendini çok duygulandırdığını aktardı. Baba Alsan, “Çok duygulandık. Türkiye'den çok olumlu tepkiler aldık. Türkiye'mizde bayrakları yere atanlar, yakanlara niyazen oğlumun bayrağı öpmesi beni çok gururlandırdı. Cenab-ı Allah herkese inşallah böyle bir evlat nasip eder” ifadelerini kullandı.“BEREN YAVRUMUZUN BU DAVRANIŞI GURUR VERİCİDİR”

Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ise, “Beren yavrumuzun bu davranışı gurur vericidir” diyerek, şöyle konuştu:

“Birileri Türkiye'de yaşarken, Türkiye'nin ekmeğini-suyunu içerken, Türk Bayrağı'ndan rahatsız olurken yani Türk Bayrağı'ndan göklerken aşağıya indiriyorlar, yakıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin TC'sinden rahatsız olanlar var. Buna rağmen gördüğünüz gibi 3'üncü sınıfa giden 8 yaşındaki çocuğumuzun gurur verici bir örnek davranışı dilerim bunlara örnek olur. Çünkü Türkiye, ülkemiz zor günler yaşarken birleştirici bayrağımızın altında, Türkiye Cumhuriyeti altında çocuğumuz bu yaşta bizlere örnek oldu. Bu yüzden kendisini tekrar kutluyorum.”

(İHA)

 


Etiketler: Bayrağına  Sahip  Çıkan  O  Çocuk  Konuştu  Kayseri  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER