BEDELİ BEĞENMEYİNCE TERMİNAL ÇIKIŞINI KAPATTI


BEDELİ BEĞENMEYİNCE TERMİNAL ÇIKIŞINI KAPATTI
Tarih : 12 Şubat 2015, 12:45
Puan Ver : Bedeli Beğenmeyince Terminal Çıkışını Kapattı(5/10)1


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kasım ayında kamulaştırma programına alınan arsası için önerilen bedeli beğenmeyen arazi sahibi, çevreyi tel örgüyle kapattı.

Orhangazi Terminali'nin çıkışının da içerisinde bulunduğu arsanın tel örgüyle kapatılması üzerine toplu taşıma araçları, terminal girişinden çıkış yapmak zorunda kaldı.

Orhangazi Şehirlerarası Terminali'nin çıkışını sağlayan güzergah, arsa sahibi tarafından trafiğe kapatıldı. 2014 yılı Kasım ayında Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan kamulaştırma kararı sonrası arsa sahibi iş adamı Fuat Elbir, değerin altında olduğu gerekçesiyle teklifi kabul etmedi. Yeniden değerinde bir teklif sunulmamasına kızan Elbir, arsasını tel örgü ve kırmızı şeritle çevirdi. Orhangazi Şehirlerarası Terminali çıkışının da yer aldığı arsa önünde açıklama yapan Fuat Elbir, “Ben her yıl 6 bin lira emlak vergisi ödüyorum bu arsaya. Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclisinde kamulaştırma kararı alındı. Ama yaklaşık bin metrekare olan arsamın değerinin çok altında komik bir rakam belirlendi. Arsamın kamulaştırma bedeli konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile anlaşma sağlayamadık. Ben de bu yüzden arsamı tel örgü ve kırmızı şeritler ile çevirdim” dedi.

Kendisinin kamulaştırma konusunda haksızlığa uğradığını söyleyen Elbir, 'Arsamın değerini istiyorum. Eğer ki bu rakamda ısrarcılarsa, bana arsamın büyüklüğünde başka bir arsa göstersinler, takasa hazırım” dedi.YOLCU TAŞIYAN ARAÇLAR GERİ DÖNMEK ZORUNDA KALDI

Terminal çıkışının kamulaştırma anlaşmazlığı sebebiyle kapatılmasından sonra terminalden çıkış yapmak isteyen otobüs ve minibüsler geri dönmek zorunda kaldı. Araçlar çıkış yapmak için giriş bölümünü kullanmak zorunda kalırken, sorun çözüme ulaşana kadar arsası üzerindeki tel örgü ve şeritleri kaldırmayacağını söyleyen Elbir, kendisinin mağdur olduğunu savundu.

(İHA)

 


Etiketler: Bedeli  Beğenmeyince  Terminal  Çıkışını  Kapattı  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER