belediye başkanının sağlık durumu iyi

BELEDİYE BAŞKANININ SAĞLIK DURUMU İYİ

Aziziye Belediyesi tarafından Gezköy semtinde yapılan kamulaştırma çalışmaları ile Başkan Muhammet Cevdet Orhan ile görüşen Eyüp Adanır (33) bir anda elini beline atarak silahını çekti.

Tarih : 17 Şubat 2015, 15:39
Puan Ver : Belediye Başkanının Sağlık Durumu İyi(5/10)1


Erzurum'da makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Aziziye Belediyesi tarafından Gezköy semtinde yapılan kamulaştırma çalışmaları ile Başkan Muhammet Cevdet Orhan ile görüşen Eyüp Adanır (33) bir anda elini beline atarak silahını çekti. Bu sırada makamda bulunan Başkan Yardımcısı Gülhan Umut Aktaş araya girerek koltuğu saldırgana fırlattı. Silahın ateş alması sonucu Başkan Orhan ayağından yaralandı. Başkan Cevdet Orhan, olayın hemen ardından kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Başkan Orhan'ın hastaneye kaldırılmasının ardından Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları hastaneye akın etti. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı hastane önünde basın mensuplarına açıklama yapan Vali Ahmet Altıparmak, Başkan Orhan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı. Vali Altıparmak, “Aziziye Belediye Başkanımız Muhammet Cevdet Orhan, saat 13.00 sıralarında Eyüp Adanır makama gelmiş. Daha önceden de bazı talepleri olmuş. Bu doğrultuda 7.65 bir silahla iki el ateş ederek bacağından belediye başkanını vurmuş. Herhangi bir hayati tehlikesi yok” dedi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ise “Sol diz üstünden giren kurşun kuyruktan çıkıyor. Oradan geçerken kemiğin alt ucunda küçük bir geçiş var. Sol bacaktan giren ve çıkan kurşun hayati tehlike arz etmiyor” diye konuştu.

Silahlı saldırganın olayın ardından gözaltına alındığı belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: Belediye  Başkanının  Sağlık  Durumu  İyi  Erzurum  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER