belediye başkanları toplanıyor

BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANIYOR

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yerel yönetim çalışmalarını değerlendirmek için organize ettiği Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Ankara’da yapılacak.

Tarih : 17 Şubat 2015, 15:00
Puan Ver : Belediye Başkanları Toplanıyor(6/10)2


AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın yerel yönetim çalışmalarını değerlendirmek için organize ettiği 'Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı', Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında, 19 Şubat'ta Ankara'da gerçekleştirilecek.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın yerel yönetim çalışmalarını değerlendirmek için organize ettiği Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Ankara'da yapılacak. AK Partili büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarının yanı sıra 81 İl Yerel Yönetimler Başkanlarının hazır bulunacağı toplantıya Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra, bakanlar, genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri katılacak. 19 Şubat Perşembe günü Ankara'da gerçekleştirilecek toplantıda yerel yönetim çalışmaları ile 2015 seçimlerine ilişkin hedefler değerlendirilecek. Toplantıda AK Partili Belediye Başkanlarının projeleriyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'na brifing verecek. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin üzerinden geçen yaklaşık bir yıllık sürede belediyelerin yaptığı hizmetlerin de ele alınacağı toplantıda, 2023 hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilecek projeler de değerlendirilecek. Toplantıda ayrıca, belediyecilik hizmetleri, halkla ilişkiler, bütçenin nasıl, ne şekilde yönetildiği, vatandaşlara sözü verilen projelerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği konularında belediye başkanlarının tabi tutulduğu performans sisteminde bir yılın muhasebesi yapılacak, böylece belediyelerin eksik kaldığı yönler belirlenip çalışma yapılması istenecek.

(İHA)

 


Etiketler: Belediye  Başkanları  Toplanıyor  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER