'benistanbul' dile geliyor

'BENİSTANBUL' DİLE GELİYOR

Fotoğrafçı Niko Guido’nun danışmanlığını üstlendiği BENİSTANBUL, yaşam boyu süren bir fotoğraf projesi olarak tasarlandı.

Tarih : 13 Ocak 2015, 10:45
Puan Ver : 'benistanbul' Dile Geliyor(8/10)4


75 fotoğrafçının, bir yıl boyunca kentin binbir yüzünü fotoğraflayarak oluşturdukları sergi, tarihi ve mistik atmosferiyle 1400 yıllık bir maziye sahip Nakilbent Su Sarnıcı'nda sanatseverlerle buluşuyor.

Fotoğrafçı Niko Guido'nun danışmanlığını üstlendiği BENİSTANBUL, yaşam boyu süren bir fotoğraf projesi olarak tasarlandı. Projenin en önemli amacı ise, İstanbul'un gelişen ama aynı zamanda hızla değişen yüzünü fotoğraflarla belgeleyerek kayıt altına almak ve gelecek kuşaklara miras olarak aktarılacak büyük bir arşiv oluşturmak.

Yaklaşık bir yıl önce “Fotoğraf Gezginleri” adlı grupta bir araya gelen katılımcıların her biri, en çok beğenilen 1 fotoğrafıyla sergide yer alıyor, Serginin ardından yayınlanacak olan kitap ile de tüm çalışmaların gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

Her yıl tekrarlanacak olan “BENİSTANBUL” Fotoğraf Projesi ile kentin tarihi, gelenekçi ve eskimeyen yüzünün yanında, gecesiyle gündüzüyle gülümseyen yüzü, bazen de kaotik havası bu fotoğraflarda yaşam buluyor. İstanbul'un dört bir yanında yaşamlarını süren İstanbullular da fotoğraf karelerine yansıyor.

Sergi 18 Ocak tarihine kadar Sultanahmet Nakilbent Su Sarnıcı'nda İstanbul severlerin beğenisine sunuluyor.

(İHA)

 


Etiketler:   Benistanbul    Dile  Geliyor  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER