Beşiktaş'tan G.Saray'a jet yanıt

BEŞİKTAŞ'TAN G.SARAY'A JET YANIT

Galatasaray Kulübü Basketbol Koordinatörü Murat Özyer, sahaya yanlış formayla çıkılması nedeniyle 27 dakika geç başlayan karşılaşmada hükmen mağlup ilan edilmelerini isteyen Beşiktaş’a tepki göstermişti.

Tarih : 04 Şubat 2015, 17:12
Puan Ver : Beşiktaş'tan G.Saray'a Jet Yanıt(9/10)5


Beşiktaş Basketbol Genel Direktörü Yiğiter Uluğ, 'hükmen galibiyet' talebi konusunda Galatasaray Kulübü Basketbol Koordinatörü Murat Özyer'e cevap verdi.

Galatasaray Kulübü Basketbol Koordinatörü Murat Özyer, sahaya yanlış formayla çıkılması nedeniyle 27 dakika geç başlayan karşılaşmada hükmen mağlup ilan edilmelerini isteyen Beşiktaş'a tepki göstermişti. Bu tepkiye Beşiktaş cephesinden ise cevap gecikmedi. Uluğ, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, 'Öncelikle bir ayrıntıyı gözden kaçırmamak lazım. Sevgili Murat Özyer, o gün maçta değildi. Sanırım çalışma arkadaşları konuyu kendisine yanlış aktarmış. Biz Galatasaray Odeabank'ın giydiği formaya değil, maçın zamanında başlamamış olmasına ve kuralların tanıdığı bekleme süresinin aşılmasına itiraz ettik. İtiraz dilekçemizi maç başladıktan sonra vermemizin nedeni budur. Galatasaraylı dostlar bize o gün sahaya parçalı forma ve siyah şortla çıkacaklarını söyleseler, biz de kolaylık gösterir, Abdi İpekçi'ye beyaz formalarımızla giderdik. Ne yazık ki, bir telefon etme zahmetinde bulunmadılar. Ev sahibi takıma formasını değiştirmesi gerektiğini söyleyen kişi, karşılaşmanın başhakemi Ergin Sarı'ydı. Bizim bu konuya müdahil olmamız düşünülemez. Her fırsatta kadın basketbolunda Türkiye'nin kaydettiği aşamayı vurguluyor, TKBL'nin Avrupa'nın en kaliteli liglerinden biri haline geldiğini söylüyoruz. Kuralların uygulanmadığı yerde kaliteli organizasyon olamaz. Galatasaray Odeabank, oynadığı Euroleague'de maça yedek forma getirmemek gibi bir tedbirsizlik yapabiliyor mu? Sahaya kafasına göre formayla çıkabiliyor mu?

Son Avrupa şampiyonunun kendi sahasındaki bir maçta iki takım forma bulundurmaması ve maçın gecikmesine yol açması, en hafif deyimle beceriksizlik ve işine saygısızlıktır. Biz sadece bunun altını çizmeye çalıştık. Derdimiz masada kazanmak değil. Öyle olsa, yönergede yazan 15 dakika bekleme süresi dolduğunda takımımızı soyunma odasına götürür, bir daha da sahaya dönmezdik.

Sevgili Özyer, formalara ve renklere biraz fazla takılmış. Hatta bir de geçen yıl oynadıkları Banvit maçından örnek vermiş. Gayet iyi hatırlıyorum, o maçta yine forma konusunda inat etmişler ve hakemler basiret gösteremeyince, iki takımın birbirine çok benzer renklerle oynadığı karşılaşmadan, televizyon başındaki binlerce izleyici hiçbir şey anlamamıştı. Sebep oldukları o rezaleti, bir de marifetmiş gibi tekrar hepimize hatırlatmalarına gerek yok.

Beşiktaş olarak kuralların bize tanımış olduğunu itiraz hakkını kullandık, hepsi bu... Kararı Türkiye Basketbol Federasyonu verecek. Kabahatleri örtmek için laf kalabalığı yapmanın ve konuyu başka yerlere çekmenin anlamı yok” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Beşiktaş  Tan  Gsaray  A  Jet  Yanıt  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER