beyaz esarette ağlatan buluşma

BEYAZ ESARETTE AĞLATAN BULUŞMA

Bursa’da 3 metrelik kar sebebiyle yolları kapanan köyde mahsur kalan yaşlı çift, ekiplerin nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı.

Tarih : 14 Ocak 2015, 14:30
Puan Ver : Beyaz Esarette Ağlatan Buluşma(10/10)6


Bursa'da 3 metrelik kar sebebiyle yolları kapanan köyde mahsur kalan yaşlı çift, ekiplerin nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı. Çok merak ettiği yaşlı anne ve babasına kavuşan adam, sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Edinilen bilgiye göre, olay Mustafakemalpaşa ilçesi Çakallar Köyü sınırlarındaki Sivri Mezrası'nda meydana geldi. Hayvancılık yapan 73 yaşındaki Mihtet ve Ayşe Sivri (70) karın yolları kapatması üzerine kaldıkları dağ evinde mahsur kaldı. Yaşlı anne babasına ulaşamayan Refik Sivri, hemen jandarmayı arayarak yardım istedi. Alarma geçen AFAD, UMKE jandarma Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaşlı çifti kurtarmak için seferber oldu. Kar kalınlığının 3 metreyi geçtiği bölgede arama kurtarma ekiplerine yolları, iş makineleri açtı. Saatler süren çalışmanın ardından makineler yolun bittiği yere kadar kar kürüdü. Makineler yolda kalınca belli bir süre kar altında yürüyen ekipler, yaşlı çifte toplam 4 saat sonra ulaşabildi. Ekiplerle birlikte gelen Refik Sivri karşısında anne ve babasını görünce sevinç gözyaşlarına boğuldu. O kavuşma anları herkesi duygulandırdı. Oğlunu karşısında görünce büyük sevinç yaşayan yaşlı adam önce yavrusuna ardından da ekiplere sarılarak teşekkür etti. Yaşlı kadın ise, “Biz iyiyiz. Bizi mi merak ettiniz? Ağlama oğlum. Ağlayacak bir şey yok. Biz iyiyiz. Bugünümüze şükür. Sesler duyuyorduk ama buraya kadar gelebileceğinizi tahmin etmemiştik. Telefonlarımız çalışmıyordu. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Eşi ve kendisini beyaz kabustan kurtaran ekipleri evine davet eden Ayşe Sivri, “Buyurun oturun çay içelim. Keşke telaşlanmasaydınız. Buna gerek yoktu. Ben sadece siz beni merak ettiniz diye üzüldüm. Yakacağımız vardı ama ne zamana kadar bize yeterdi bilemezdik” diye konuştu.

Oğlu yaşlı çifte erzak bıraktı. Sivri çifti, kendilerini kurtarıp yolları açan ekipleri el sallayarak uğurladı.

(İHA)

 


Etiketler: Beyaz  Esarette  Ağlatan  Buluşma  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER