'biber gazı mı sıkayım ?'

'BİBER GAZI MI SIKAYIM ?'

TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşmelerine başlanması planlanan tartışmalı İç Güvenlik Paketi’nin görüşmelerine başlanamadı.

Tarih : 17 Şubat 2015, 23:48
Puan Ver : 'biber Gazı Mı Sıkayım ?'(10/10)6


HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, kendisine söz hakkı vermeyen TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'ya, 'Sayın başkanım ben milletin vekiliyim, bana niçin söz vermiyorsunuz. Bana söz vermeniz için size biber gazı mı sıkayım' dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda bugün görüşmelerine başlanması planlanan tartışmalı İç Güvenlik Paketi'nin görüşmelerine başlanamadı. Muhalefet milletvekilleri Meclis İç Tüzüğü'nden faydalanarak, görüşmelere başlanmasını İç Tüzük'ten yararlanarak geciktirdi.

Genel Kurul'da ilginç anlar da yaşandı. HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, söz isteyen ancak vermeyen TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'ya tepki gösterdi ve başkanlık divanına yürüdü. CHP Grubu, Uludere olayının araştırılması önergesinin bugün görüşülmesi önerisi verdi. MHP'nin bir önceki grup önerisinin kapalı oturumda yapılması talebinin ardından bu kez de AK Parti, CHP'nin önergesinin kapalı oturumda yapılmasını talep etti. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı milletvekilleri ve yeminli stenograflar haricindeki kişilerin salondan çıkması gerektiğini belirtti.

Kapalı oturum önergesi talebinden önce söz hakkı istediğini söyleyen Kaplan, TBMM Başkanvekili Bahçekapılı'ya 'Sayın başkanım ben milletin vekiliyim, bana niçin söz vermiyorsunuz. Bana söz vermeniz için size biber gazı mı sıkayım' sözleriyle çıkıştı.

Bahçekapılı ise Kaplan'ın bu sözlerine karşılık vermedi. Bunun üzerine Kaplan, sinirlenerek başkanlık divanına doğru yürüdü. Gerginliği yatıştırmak için HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Kaplan'ın yanına gelerek onun sakinleştirmeye çalıştı.

Kaplan, daha sonra diğer milletvekilleri tarafından uzaklaştırıldı. Genel Kurul CHP Grubu'nun önerisine kapalı oturumda görüşmelere devam ediyor.

(İHA)

 


Etiketler:   Biber  Gazı    Sıkayım      Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER