bilişim ve teknoloji vakfı start verdi

BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ VAKFI START VERDİ

Uzun bir süredir kuruluş çalışmaları devam eden Bilişim ve Teknoloji Vakfı, Dilovası Tavşancıl Sahil Restoran’da düzenlenen basın toplantısı ile faaliyetlerine başladı.

Tarih : 17 Ocak 2015, 14:00
Puan Ver : Bilişim Ve Teknoloji Vakfı Start Verdi(8/10)4


Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde kurulan Bilişim ve Teknoloji Vakfı, 31 kurucu üyesi ile faaliyete başladı.

Uzun bir süredir kuruluş çalışmaları devam eden Bilişim ve Teknoloji Vakfı, Dilovası Tavşancıl Sahil Restoran'da düzenlenen basın toplantısı ile faaliyetlerine başladı. İş adamları, akademisyenler ve üst düzey yöneticilerden oluşan 31 kişilik kurucu yönetim kurulu ile yola çıkan Bilişim ve Teknoloji Vakfı, Dilovası'ndan başlayarak Türkiye genelinde bilişim ve teknoloji sektörlerine destek vermek amacını taşıyor.

Bilişim ve Teknoloji Vakfı'nın kurucu üyelerinden olan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Toplumda sözel, analitik ve bilimsel düşünce becerilerini arttırmak, geliştirmek ve bunu sivil toplum örgütleri vasıtasıyla ifade edebilmek, yaratıcı fikirlerin, yeni fikirlerin, keşiflerin, icatların oluşmasına ortam sağlamak amacıyla gelecek vizyonunu hedeflemek için kurulmuş olan vakıf ve dernekler topluma yararlı bir hizmet geliştirmek yolunda kurulmuş yasal topluluklardır. Bu anlamda 22. Ve 23. dönem milletvekilimiz Eyüp Ayar beyin kuruculuğunu ve başkanlığını yapmış olduğu Bilişim ve Teknoloji Vakfı ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının hepsini önemsiyor ve yürekten destekliyoruz” dedi.

Bilişim ve Teknoloji Vakfı Kurucu Başkanı Eyüp Ayar ise, “Yaptığımız istişareler sonucu dernek yerine vakıf kurulmasını tercih ettik. Çünkü vakıflar derneklere göre daha kalıcı oluyorlar. Bu işin içerisinde akademisyenlerin ve sanayicilerin olmasını istedik. İş adamlarımızdan, akademisyenlerimizden, yöneticilerimizden karma yapılmış çok uyumlu bir ekip oluşturduk. Tabi bu ekibin kurulması biraz zaman aldı. Vakfın kuruluş aşamaları tabi ki belirli bir zaman aldı. Daha sonra Biz başlangıçta Bilim ve Teknoloji Vakfı olarak kurmayı planlamıştık. Ancak bilim ismi çok geniş bir alanı kapsadığı için bu ismi Bilişim ve Teknoloji Vakfı olarak değiştirdik. Bugün “Bismillah” dedik ve çalışmalara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Bilişim  Ve  Teknoloji  Vakfı  Start  Verdi  Kocaeli  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER