BİNGÖL'DE PROVOKATİF SALDIRI


BİNGÖL'DE PROVOKATİF SALDIRI
Tarih : 16 Ocak 2015, 16:57
Puan Ver : Bingöl'de Provokatif Saldırı(8/10)4


Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bingöl İl Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi. Parti tabelasında kurşun izleri gören partililer, polise haber verdi.

İddiaya göre, Genç Caddesi Halk Pasajı ikinci katta bulunan DBP Bingöl İl Başkanlığı'nın tabelasına silahla ateş edildi. Tabeladaki kurşun izlerini fark eden partililer, polisi haber verdi. Olay yerine gelen polis, partililerle görüştükten sonra olay yerini güvenlik bandı ile kapattı. Bir süre inceleme yapan polis, tabelanın indirilmesi için itfaiyeye haber verdi. itfaiye yardımıyla indirilen tabela, polis tarafından incelemeye alındı. Görgü tanıkları, saldırının araç içerisinden gerçekleştiği, birkaç el ateş edildiği yönünde iddialarda bulunurken, polis çevredeki mobese kameralarını da incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.'SALDIRININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Yaşananlara sitem eden DBP Bingöl İl Başkanı Mervan Temiz, daha önce yapılan saldırıları da anımsatarak, 'Partimize yönelik çirkin bir saldırı olmuştur. Hangi saatte belli olmayan bu saldırıyı kınıyoruz ve bu saldırıların takipçisi olacağız' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Bingöl  De  Provokatif  Saldırı  Bingöl  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER