binlerce metrekarelik bir kütüphane yerine tek disk

BİNLERCE METREKARELİK BİR KÜTÜPHANE YERİNE TEK DİSK

Uzun süre hayatımızın bir parçası olan kısa ömürlü CD ve DVD’ler tarihteki yerlerini almaya hazırlanıyor çünkü her iki diski de tahtından edecek güçlü bir rakip geliyor.

Tarih : 12 Şubat 2015, 13:03
Puan Ver : Binlerce Metrekarelik Bir Kütüphane Yerine Tek Disk(9/10)5


Dünyanın tüm bilgisini birkaç diske saklayabileceksiniz.

Uzun süre hayatımızın bir parçası olan kısa ömürlü CD ve DVD'ler tarihteki yerlerini almaya hazırlanıyor çünkü her iki diski de tahtından edecek güçlü bir rakip geliyor. Millenniata'nın 100 GB'lık Blu-ray diski kısa süre sonra satışa sunulacak. Millenniata teknolojisiyle üretilen ve üzerine bir kez yazılabilen, herhangi bir BDXL Blu-ray sürücüsüyle çalışabilen optik disk, küçük ve orta boyutlu kurumları hedef alıyor. Yeni optik disk üzerinde yapılan testler, diskin 2 bin yıldan çok daha fazla ortalama ömre sahip olduğunu, bozulma oranının 100 binde birden fazla olmadığını, 25 santigrat derecede yüzde 50 göreceli nemde bin seneden fazla dayandığını ortaya çıkardı.

Millenniata ve Verbatim firmasına göre diskler, 'normal bir ev ve ofis ortamında' yüzyıllarca güvenle saklanabiliyor. Fiyatları henüz açıklanmayan 100 GB'lık M-DISC'ler, bu ayın sonundan itibaren Verbatim ve Milleniata kanallarıyla satışta olacak.

(İHA)

 


Etiketler: Binlerce  Metrekarelik  Bir  Kütüphane  Yerine  Tek  Disk  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER