'BİR CUMHURBAŞKANI HER ŞEYE MAYDANOZ OLMAZ'


'BİR CUMHURBAŞKANI HER ŞEYE MAYDANOZ OLMAZ'
Tarih : 26 Şubat 2015, 10:33
Puan Ver : 'bir Cumhurbaşkanı Her Şeye Maydanoz Olmaz'(7/10)3


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Süleyman Şah operasyonu ile ilgili açıklamalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, 'Bir cumhurbaşkanı her şeye maydanoz olmaz. Her şeye maydanoz oluyor” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Yenimahalle'de esnaf ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, esnaf ile sohbet ederek sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının Afganistan'daki saldırı ile ilgili sorusu üzerine, 'Bizim elimizde herhangi bir bilgi yok. Büyükelçiliğimize saldırı yapılmasını asla kabul etmiyoruz. Konuyu takip edeceğiz' dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin izlediği dış politikanın çöktüğünü öne sürerek, 'Bu dış politika Türkiye'yi dünyada yalnızlaştırdı. Eğer bir ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı Batı'da medyada alay konusu oluyorsa Türkiye'de halkın onuru zedeleniyor. Türkiye Cumhuriyeti ilk kez bu boyutta dışlanıyor. Gönül ister ki Türkiye bölgenin lideri olsun, sözü dinlenen ülke olsun' ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah operasyonu ile ilgili olarak ise, 'Bir Cumhurbaşkanı her şeye maydanoz olmaz. Her şeye maydanoz oluyor. Cumhurbaşkanı isen bulunduğun koltuk neyi gerektiriyorsa onu yap. Süleyman Şah Türbesi'nde kalkıyor hükümeti savunuyor. Oradan kaçtılar mı kaçmadılar mı, kaçtılar. Vatan toprağı terk edildi mi terk edilmedi mi, terk edildi. Süleyman Şah Türbesi'ni imha ettiler mi ettiler, nereden geçtiler Kobani'den' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Bir  Cumhurbaşkanı  Her  Şeye  Maydanoz  Olmaz    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER