'bize yapılanları asla unutmayacağız'

'BİZE YAPILANLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ'

Malatya’ya gelen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, ’Ne Mavi Marmara’yı, ne Mescid-i Aksa’yı, ne Gazze’ye yaptığı saldırıları unutmayacağız” dedi.

Tarih : 03 Ocak 2015, 18:03
Puan Ver : 'bize Yapılanları Asla Unutmayacağız'(5/10)1


Malatya'ya gelen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 'Ne Mavi Marmara'yı, ne Mescid-i Aksa'yı, ne Gazze'ye yaptığı saldırıları unutmayacağız” dedi.

İHH tarafından Malatya'da Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 'Kudüs ve Etekleri' konulu konferansa katılan İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Gazze hakkında konuştu. Binlerce kişinin katıldığı toplantında Yıldırım, 'Zaman içerisinde her şeyi unutturmak istiyorlar ama biz unutmadık. Ne Mavi Marmara'yı unuttuk ,ne Mescid-i Aksa'yı yakmalarını unuttuk, ne Filistin topraklarını işgal ettiklerini unuttuk, ne de şu anda Gazze'ye yaptığı saldırıları unuttuk, ne de orada öldürülen çocukları unuttuk' dedi.

Alkışlar arasında konuşmasına devam eden Yıldırım, 'Filistin davasını unutturmak istiyorlar. İsrail ilk kurulduğunda İsrail'i kuran irade aynen şöyle demişti. Filistinli yaşlıları öldürürüz, gençler de bu davayı unutur. O zaman biz Filistin'in her tarafını işgal ederiz. İsrail'in hedefi bu. Zaman içerisinde her şeyi unutturmak istiyorlar ama biz unutmadık. Onlara karşılığımızı neyle veriyoruz biliyor musunuz? İşte şu hanım kardeşlerimin cesaretiyle veriyoruz. Yürekleriyle veriyoruz. Veriyoruz ki asla yenilmedik, yenilmeyeceğiz” şeklinde konuştu.MESCİD-İ AKSA'YI YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR

İsrail'in Gazzeli çocuklara saldırdığını belirten Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

'Utanmadan Mescid-i Aksa'yı yıkmaya çalışıyorlar. 2012 de Mescid-i Aksa'ya giriş yasağı üç kere oldu. 2013'te sekiz kere oldu. 2014'te şu anda 78 kere yasak koydular. Mescid-i Aksa'yı Müslümanlardan almak istiyorlar. Mescid-i Aksa'yı yıkıp Süleyman Mabedi'ni kurmak istiyorlar ve Müslümanlara da diyorlar ki biz sizi satın alırız. Sizin Kur'an-ı Kerim'inizi yerlere atarız. Ey Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim yere atıldığı zaman, bize böyle hakaret edildiği zaman, gerekirse yürüyerek Mescid-i Aksa'ya gitmez miyiz biz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler:   Bize  Yapılanları  Asla  Unutmayacağız    Muğla  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER