böyle sergi görmediniz !

BÖYLE SERGİ GÖRMEDİNİZ !

Günde yaklaşık 30 bin kişinin giriş-çıkış yaptığı İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda x-ray cihazına takılan ve güvenlik görevlileri tarafında yakalanan delici, kesici ve mahsurlu bulunan aletlerin yer aldığı emanetler gün yüzüne çıkarıldı.

Tarih : 12 Ocak 2015, 13:51
Puan Ver : Böyle Sergi Görmediniz !(8/10)4


İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nda x-ray cihazına takılan delici ve kesici aletler adliyede sergilendi. Kurdele keserek serginin açılışını yapan Başsavcı Hadi Salihoğlu, “İnşallah bundan sonra böyle bir sergi yapmayız” dedi. Sergilenen malzemeler arasında kemer tokası içerisindeki bıçak dikkat çekti.

Günde yaklaşık 30 bin kişinin giriş-çıkış yaptığı İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nda x-ray cihazına takılan ve güvenlik görevlileri tarafında yakalanan delici, kesici ve mahsurlu bulunan aletlerin yer aldığı emanetler gün yüzüne çıkarıldı. Aralarında bıçaklar, biber gazı, makas, kalın sopalar, neşterler, sahte polis rozetleri, zincir, maket bıçakları başta olmak üzere yüzlerce kesici ve delici aletlerin adliyenin C Blok Atrium alanında sergilendi.

Başsavcı Hadi Salihoğlu ve Adalet Komisyonu başkanı Ayhan Ayan tarafından açılışı yapılan sergide kesici aletlerin yanı sıra vatandaşların unuttuğu malzemeler de yer aldı. Unutulan eşyalar arasında cep telefonları, güneş gözlükleri, araba anahtarları, televizyon kumandası, akbiller, İstanbul Kartlar, tarayıcı, ayakkabılar, kamera, kol saatleri ve yüzükler yer aldı.“2500 ALET ELE GEÇİRİLDİ”

Elde edilen eşyalarla ilgili açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu “Adliyemizde güvenliği sağlayan grubun yaptığı çalışmalar sonucu ele geçen yasak maddeleri ayrıca buluntuları burada sizlerle paylaşmak istedik. Göreceksiniz çok enterasan bıçaklar, delici kesici aletler, sopalar, biber gazları burada sergileniyor. Bunların hepsi herhalde iyi niyetle buraya sokulmuyor. 2 bin 500 adet yakın kesici delici alet, diğerleriyle beraber 2 bin 700 e yakın eşya ele geçmiş. Biz bunları daha önce yaptığımız gibi belli bir müddet sonra mahkeme kararıyla müsadere edeceğiz. Bu da bize ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor” dedi.

“SOBA MI YAKACAKMIŞ ?”

Ele geçirilen malzemeler nedeniyle güvenlik görevlilerine teşekkür eden Başsavcı Salihoğlu “İnşallah bundan sonra böyle sergi yapmayız. Kimse böyle aletleri buraya getirmez” dedi.

Sergi inceleyen Başsavcı Salihoğlu adliyeye sokulmaya çalışılan bazı aletler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Bazı aletlere de espirili bir şekilde yaklaşan Salihoğlu bir sopayı göstererek 'soba mı yakacakmış. Bunları iyi niyetle getirmediler herhalde' dedi.

Gün boyu adliyede sergilenecek sergiyi bazı Başsavcıvekilleri de inceleyerek güvenlik görevlilerinden bilgiler aldı. Serginin ardından ele geçirilen eşyaların maliyeye teslim edilerek satılacak ve geliri de hazineye aktarılacağı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Böyle  Sergi  Görmediniz    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER