'bu kadarına da pes artık dedirten' kazalar mobese'de

'BU KADARINA DA PES ARTIK DEDİRTEN' KAZALAR MOBESE'DE

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün kullandığı kentin çeşitli yerlerindeki sabit ve hareketli Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarının kaydettiği trafik kazası görüntüleri izleyenleri şaşkına çevirdi.

Tarih : 12 Şubat 2015, 10:54
Puan Ver : 'bu Kadarına Da Pes Artık Dedirten' Kazalar Mobese'de(9/10)5


İzmir'de meydana gelen trafik kazalarının MOBESE kameralarına yansıyan görüntüleri görenleri şaşkına çevirdi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün kullandığı kentin çeşitli yerlerindeki sabit ve hareketli Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarının kaydettiği trafik kazası görüntüleri izleyenleri şaşkına çevirdi. Ketin farklı yerlerinde ve farklı tarihlerde kaydedilen kazaların, genellikle aşırı hız, dikkatsizlik ve ışık ihlali nedeniyle meydana geldiği gözlendi.

Kameralara yansıyan ilk görüntü, Alsancak Eski Alman Konsolosluğu önünde meydana geldi. Sağ şeritte park halinde duran araç içersindeki sürücü, fren yerine gaza basınca, sol taraftaki kafeye girdi. Yayaların yoğun olduğu yerdeki kazada ölen ya da yaralanan olmazken, büyük bir faciadan dönüldü. İkinci kaza ise Bornova Mustafa Kemal Caddesi Migros Kavşağ'nda meydana geldi. Yayalara kırmızı ışık yandığı sırada çok sayıda yaya araçlar gelmesine rağmen ışıklarda karşıya gereken koşarak gelen bir kız öğrenciye hızla gelen otomobil çarpıyor. Çarpmanın şiddetiyle savrulan kız öğrenci yere düşerken elinde bulunan kitaplar havaya uçuyor. Çevreden gelen vatandaşlar kız öğrenciye yardım ederken kazadan kız öğrenci yaralı olarak kurtuluyor. Karşıyaka iskele önünde meydana gelen bir sonraki kazada, araçlara yeşil ışık yanarken koşarak ve soluna bakmadan karşıya geçmek isteyen kadına minibüs çarpıyor. Savrulan genç kadın kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Bir diğer dikkatsizlik sonucu doğan kaza ise Alsancak Gar Kavşağı'nda meydana geliyor. Bisikletiyle sağ şeritte giden erkek şahıs, sağ şeritte park halinde duran taksi şoförünün sol ön kapısını açmasıyla kapıya çarpıp yol ortasına düşüyor. Arkadan gelen bir başka otomobil sürücüsü yere düşen bisikletliyi son anda fark edip direksiyonu kırıp faciayı önlüyor. Bir diğer kaza ise Alsancak Hocazade Camii kavşağında meydana geliyor. Sabaha karşı fasılalı yanan ışıklarda ara yoldan çıkan araca ana yoldan hızla gelen araç çarpıyor ve iki araç defalarca kendi etrafında dönüyor. Büyük kazada sürücüler hafif yaralı olarak kurtuluyor.

(İHA)

 


Etiketler:   Bu  Kadarına  Da  Pes  Artık  Dedirten    Kazalar  Mobese  De  
İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER