bu manşet karikatür provokasyonuna !

BU MANŞET KARİKATÜR PROVOKASYONUNA !

Bursa’da yerel yayın yapan bir gazete Cumhuriyet Gazetesi’nin Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo’da yer alan bazı çizimleri sayfalarına taşımasına “O nların ÇOCUKLARI” şeklinde manşet atarak çok sert tepki gösterdi.

Tarih : 16 Ocak 2015, 10:48
Puan Ver : Bu Manşet Karikatür Provokasyonuna !(3/10)2


Bursa'da yerel yayın yapan bir gazete Cumhuriyet Gazetesi'nin Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo'da yer alan bazı çizimleri sayfalarına taşımasına “O nların ÇOCUKLARI” şeklinde manşet atarak çok sert tepki gösterdi.

Gazetenin sür manşetinden verilen haberin detaylarında ise “Yeni Marmara Gazetesi olarak şiddeti asla onaylamadığımızı beyan ederek, hem Fransız Charlie Hebdo dergisini hem de malum derginin Türkiye'deki uzantısı olan Cumhuriyet Gazetesini kınıyoruz. Basın özgürlüğü üzerinden inançlarımıza, değerlerimize saldırı yapılması asla kabul edilemez diyoruz. Kim bu ülkede değerlerimiz üzerinden provokasyon yaparsa, bizim gözümüzde onlar FRANSIZ ÇOCUKLARI' dır” denildi.

Öte yandan, Suriye, Eritre, Doğu Türkistan, Filistin, Cezayir, Libya ve Irak'ta binlerce Müslümanın katledildiğini hatırlatan yerel gazete ikinci manşetinde ise 'Bu zulmü yapanlar kimlerin çocukları?' diyerek sordu.

(İHA)

 


Etiketler: Bu  Manşet  Karikatür  Provokasyonuna    Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER