bu sergide sizin de imzanız olsun

BU SERGİDE SİZİN DE İMZANIZ OLSUN

Kent Müzesi, Tekstil Sanayi Müzesi, İpek Müzesi, Göç Tarihi Müzesi, Karagöz Müzesi, Hünkar Köşkü Müzesi ve Enerji Müzesi ile müzecilik alanında da Bursa’yı marka kent haline getiren Büyükşehir Belediyesi, düzenlendiği sergilerle müzeleri daha canlı mekanlar haline getirmeye devam ediyor.

Tarih : 13 Ocak 2015, 11:33
Puan Ver : Bu Sergide Sizin De İmzanız Olsun(8/10)4


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve iletişim tarihine ışık tutacak iletişim araçları sergisine katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar evlerindeki çalışır veya arızalı durumdaki telefon, çağrı cihazı, telsiz gibi iletişim araçlarını getiriyor.

Kent Müzesi, Tekstil Sanayi Müzesi, İpek Müzesi, Göç Tarihi Müzesi, Karagöz Müzesi, Hünkar Köşkü Müzesi ve Enerji Müzesi ile müzecilik alanında da Bursa'yı marka kent haline getiren Büyükşehir Belediyesi, düzenlendiği sergilerle müzeleri daha canlı mekanlar haline getirmeye devam ediyor. Müzelere olan ilgiyi daha da artırmak amacıyla farklı etkinliklere imza atan Müzeler Şube Müdürlüğü, şimdi de iletişim tarihine ışık tutacak bir sergiye hazırlanıyor. Geçmişten günümüze iletişim amacıyla kullanılan bütün araçların sergilenmesinin hedeflendiği serginin en önemli özelliği ise vatandaşların da sergiye katkıda bulunması. Evlerinde bulunan çalışır ve arızalı durumdaki her türlü ev telefonu, cep telefonu, atari, oyun konsolu, telsiz, çağrı cihazı, telgraf, gramofon ve benzeri cihazlarını Merinos Enerji Müzesi'ne getiren vatandaşlar, katılımcı olarak sergide yer alabilecek. İster bağış, ister ödünç olmak şartıyla iletişim araçlarını tutanak karşılığı sergi için verecek vatandaşların isimleri de sergilenen aletlerin bulunduğu yere yazılacak. Böylece vatandaşlar getirdikleri iletişim araçlarıyla iletişim tarihine ışık tutmuş olacak.

Evlerinde bir köşede bulunan kullanmadıkları iletişim araçlarının sergilenmesini isteyen vatandaşlar, bu araçları tutanakla Merinos Enerji Müzesi'ne teslim edebilecek.

(İHA)

 






Etiketler: Bu  Sergide  Sizin  De  İmzanız  Olsun  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER