bu sorular çıldırtır

BU SORULAR ÇILDIRTIR

Dini soruları cevaplamaya çalışan vaizler, kimi zaman ilginç ve şaşırtan olaylarla karşılaştı. Manisa İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan Vaiz Mustafa Şerif Yeniçağ, Diyanet tarafından başlatılan ve Manisa’da iki yıldır il müftülüğü tarafından uygulanan...

Tarih : 20 Ocak 2015, 10:21
Puan Ver : Bu Sorular Çıldırtır(10/10)6


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurulan 'Alo fetva' hattında görev yapan vaizlere vatandaşlar tarafından gelen sorular hem şaşırtıyor hem güldürüyor. Vaiz Mustafa Şerif Yeniçağ, arayanlar tarafından kendilerine, 'Benim emekliliğime ne kadar kaldı?', 'Benim ödemelerimin toplamı ne kadar?' şeklinde ilginç soruların yöneltildiğini söyledi.

Dini soruları cevaplamaya çalışan vaizler, kimi zaman ilginç ve şaşırtan olaylarla karşılaştı. Manisa İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan Vaiz Mustafa Şerif Yeniçağ, Diyanet tarafından başlatılan ve Manisa'da iki yıldır il müftülüğü tarafından uygulanan '190 Alo Fetva Hattı'nı 2014 yılında yaklaşık 4 bin 800 kişinin aradığını söyledi. Vaiz Yeniçağ, vatandaşların günlük yaşantılarla ilgili konularda bilgi almak için aradığı çağrı merkezinde 6 görevlinin hizmet verdiğini belirterek kimi zaman 'Benim emekliliğime ne kadar kaldı?', 'Benim ödemelerimin toplamı ne kadar?' gibi sorularla karşılaştıklarını söyledi. İlginç sorular karşısında şaşırdıklarını ifade eden Şerif Yeniçağ, 'Özellikle ailevi sorular çoğunlukta oldu. Aile hayatıyla ilgili boşanma, nişan, nikah gibi soruların yanı sıra hattımız bazen dert dinleme danışmanlık görevi gördü. Yeminler, taharetle ilgili sorular da ağırlıkta geliyor' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Bu  Sorular  Çıldırtır  Manisa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER