bunlar da unutulur mu ?

BUNLAR DA UNUTULUR MU ?

Toplu taşıma araçlarında unutulan gelinlik, radyo ve fincan takımı gibi eşyalar, “Bu kadarı da olamaz herhalde” dedirtiyor.

Tarih : 06 Ocak 2015, 12:33
Puan Ver : Bunlar Da Unutulur Mu ?(9/10)5


Eskişehir'de, tramvayda ve otobüste öyle şeyler unutuyoruz ki bazıları insanı hayrete düşürüyor. Toplu taşıma araçlarında unutulan gelinlik, radyo ve fincan takımı gibi eşyalar, “Bu kadarı da olamaz herhalde” dedirtiyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Estram Halkla İlişkiler Bürosu'na bağlı Kayıp Eşya Bürosu'nda tramvay ve otobüslerde unutulan eşyalar saklanıyor. Eşyalar arasında oldukça ilginç malzemeler var. Çantadan, kimlik kartına, cüzdandan valize kadar pek çok eşyanın bulunduğu depoda gelinlik bile mevcut. Tramvay durağında unutulan gelinlik uzun süredir sahibini bekliyor. Kayıp eşyalar arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi de fincan takımı.

Konuyla ilgili bilgi veren Estram Halkla İlişkiler Sorumlusu Gülbahar Gümüş, günde 5-10 arasında kayıp eşya aldıklarını söyledi. “Bazı eşyaların sahibi uzun süredir ortaya çıkmıyor” diyen Gümüş, “Çok sayıda unutulan eşya var. 2014 Temmuz ayından beri toplam 719 eşya geldi. Vatandaşlar eşyalarının kendisine ait olduğunu teyit ettiği taktirde teslim ediyoruz. Çok ilginç eşyalar da geliyor. Mesela en ilginci bir gelinlik var elimizde. Fincan takımı da ilginç olanlar arasında. Valizini bile unutanlar var” dedi.

Tramvayda veya otobüste eşyalarını unutan vatandaşların Eskişehir Otogarı yanında bulunan Estram Halkla İlişkiler Bürosu'na başvurabilecekleri bildirildi.

(İHA)

 


Etiketler: Bunlar  Da  Unutulur  Mu    Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER