bunun adı provokasyon !

BUNUN ADI PROVOKASYON !

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer’in 'Yayın ilkelerimiz ışığında toplumların inanç özgürlükleri ve dini hassasiyetlerine de özen gösterdik' açıklaması fos çıktı.

Tarih : 14 Ocak 2015, 16:51
Puan Ver : Bunun Adı Provokasyon !(5/10)1


Cumhuriyet Gazetesinin iki yazarı, büyük bir provokasyona imza atarak, Hazreti Muhammed karikatürlerini köşelerinde yayımladı.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer'in 'Yayın ilkelerimiz ışığında toplumların inanç özgürlükleri ve dini hassasiyetlerine de özen gösterdik' açıklaması fos çıktı. Cumhuriyet yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya, sözde Hazreti Muhammed (SAV) karikatürlerine köşelerinde yer verdi.Yurt Gazetesi ve Sözcü de karikatürü sansürsüz yayımlandı. Tepkiler üzerine Sözcü, internetteki karikatürü mozaikledi.İSTANBUL VE ANKARA'DA PROTESTO EDİLDİ

Cumhuriyet'in bu provokasyonu, gazetenin İstanbul ve Ankara'daki binaları önünde protesto edildi. İstanbul'daki protesto sırasında yaşanan arbedede 3 kişi gözaltına alındı.4 SİTEYE ERİŞİM ENGELLENDİ

Konuyla ilgili bir gelişme de Diyarbakır'da yaşandı. 2. Sulh Ceza Mahkemesi, ‘‘dini değerlere hakaret” gerekçesiyle Charlie Hebdo dergisinin kapağını yayınlayan 4 internet sitesine erişimin engellenmesine hükmetti.

(İHA)

 


Etiketler: Bunun  Adı  Provokasyon    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER