burak can'ın ailesine sedat peker'den sürpriz

BURAK CAN'IN AİLESİNE SEDAT PEKER'DEN SÜRPRİZ

Burak Can Karamanoğlu’nun hayalinin ailesine ev almak olduğunu belirten Sedat Peker, “Hiç değilse şehit kardeşimizin hayalini gerçekleştirebildim” dedi.

Tarih : 07 Ocak 2015, 14:33
Puan Ver : Burak Can'ın Ailesine Sedat Peker'den Sürpriz(8/10)6


Sedat Peker, Okmeydanı'nda Berkin Elvan eylemleri sırasında iki grup arasında çıkan silahlı kavgada vurularak hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nun ailesine ev hediye etti.

Burak Can Karamanoğlu'nun hayalinin ailesine ev almak olduğunu belirten Sedat Peker, “Hiç değilse şehit kardeşimizin hayalini gerçekleştirebildim” dedi.

Berkin Elvan eylemleri sırasında Okmeydanı'nda iki grup arasında çıkan silahlı kavga sırasında vurularak hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu'nun ailesine Sedat Peker ev aldı.

Burak Can Karamanoğlu'nun hayalinin ailesine ev almak olduğunu belirten Sedat Peker, resmi sitesinden yaptığı açıklamada Karamanoğlu'nun hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirtti.

Yaptığı açıklamada DHKP-C örgütünün elemlerine değinen Sedat Peker, “Ülkemizde birçok şey normale dönmeye başlamışken, son günlerde sokakların karışması, cinayetlerin olması, polislerin DHKP-C örgütü tarafından şehit edilmesi sadece peş peşe tesadüfen gelişen olaylar diye bizler tarafından algılanırsa bence büyük bir yanılgıya düşmüş oluruz. Saldırıyı üstlenen DHKP-C örgütünün, Suriye tarafından yönlendirildiğini, sokaktaki çocuklar dahi bilmekteyken, uluslararası dengeler yüzünden oraya müdahale edemiyoruz. Ancak DHKP-C örgütünün Okmeydanı, Gülsuyu ve de Gazi Mahallesinin bir bölümünde yerleşik düzende olduğunu televizyon seyreden, gazete okuyan bütün herkes zaten bilmektedir. Belki de sorulması gereken doğru soru bu insanlara biraz fazla demokratik davranılarak acaba şımarmaları mı sağlanmaktadır? Berkin Elvan isimli genç bir arkadaş, kafasına gaz kapsülü çarptığı için vefat etti. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen halen daha bütün medya kuruluşlarında ismi anılarak, bazıları tarafından sembol hale getirildi. Genç ölümler her zaman gönüllerde acı bırakır. Bu kardeşimize de Yüce Allah rahmet eylesin” dedi.“KARAMANOĞLU AİLESİNİ ZİYARET EDEMEDİM”

Sedat Peker, Burak Can Karamanoğlu'nun ailesine taziye ziyareti yapamadığını belirterek, “Oysaki Burak Can Karamanoğlu isimli genç kardeşimiz, 19 yaşındayken Okmeydanı'nda yine bu örgüt üyelerince şehit edilmiştir. Bu olay ilk birkaç gün basında yer bulmuş ancak daha sonra unutulmuştur. Okmeydanı'nda yaşayan şehit kardeşimizin cenazesine çelenk gönderdim. Daha sonra da ailesine haber göndererek taziye ziyareti yapmak istediğimi söyledim. Saygıdeğer babasıyla telefonla konuştum. Kendileri de çok mutlu olacaklarını söylediler. Hazırlığımızı yapıp ziyarete gideceğimiz zaman birkaç devlet görevlisi tarafından şahsıma haber gönderildi. 'Onların istediği ortalığı karıştırmak, lütfen bu oyuna alet olmayın' dendi. Devletimizin isteği bizim için her şeyden önemli olduğundan bu ziyareti iptal ettim. Ziyarete kardeşlerimi gönderdim” şeklinde konuştu.“ŞEHİT KARDEŞİMİZİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLDİM”

“Burak Can kardeşimizin hayali ailesine bir daire almakmış” diyen Sedat Peker, “Bunu semtindeki arkadaşlarından öğrenmiştim. Şehit kardeşimiz, Facebook sayfasına şehit edilmeden önce bana olan sevgisini belirten bir yazı da yazmış. Kardeşimin şahsıma duymuş olduğu sevgiden dolayı son isteğini gerçekleştirmenin bana düşeceğine inandığım için saygıdeğer babasını tekrardan arayarak, eğer kabul ederseniz şehit kardeşimiz Burak Can'ın adına size bir ev almak isterim, bizde sizin evladınız sayılırız dediğim için ve de ısrarlı bir şekilde üstelemem sonucu saygıdeğer babası bu isteğimi kabul etti. Hiç değilse şehit kardeşimizin hayalini gerçekleştirebildim. Ailesine ev alınmasını sağladım diye sevinirken, aynı örgüt tarafından şehit edilen vatan evlatlarını bugün televizyondan öğrenince ne yapacağımızı bilmez halde üzüntülere gömüldüm. Şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine, meslektaşlarına, Türk milletine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Burak  Can  In  Ailesine  Sedat  Peker  Den  Sürpriz  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER