burası antalya değil doğu'da bir il

BURASI ANTALYA DEĞİL DOĞU'DA BİR İL

Yurt genelinde kar yağışı ve soğuk hava hakim olurken, Iğdır’da yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 13 dereceyi bulduğu Iğdır’da, toz olmaması için yollar sulandı.

Tarih : 07 Ocak 2015, 16:45
Puan Ver : Burası Antalya Değil Doğu'da Bir İl(8/10)4


Türkiye kar altındayken, Iğdır Belediyesi tozdan dolayı yolları suladı.

Yurt genelinde kar yağışı ve soğuk hava hakim olurken, Iğdır'da yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 13 dereceyi bulduğu Iğdır'da, toz olmaması için yollar sulandı.

Iğdır Belediyesi Eş Başkanı Şaziye Önder, itfaiye ekiplerinin şehir merkezinde tozdan dolayı günde iki kez sulama yaptığını ifade ederek, halkın sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Bütün şehirler yolları kar ve buzdan temizlemeye çalışırken Iğdır'da yaz havası olduğunu anlatan Önder, 'Biz, toz çıkmasın diye yolu suluyoruz. Ancak bu Iğdır için bir kayıp, çünkü Iğdır'da tarım yapılıyor. Geçen yıl çok erken havaların ısınması sebebiyle kayısı ağaçlarının erken çiçek açması sonucu bütün meyvelerin oluşmadığını ve bu yıl inşallah öyle bir şeyin olmamasını temenni ediyoruz. Belki yurt genelinde bize gıpta ile bakılıyor. İşte ‘yazdan kalma günler yaşanıyor, bahar gibi burası' denilebilir, ama sağlık açısından ve tarımın daha verimli olması açısından biz kar yağmasını istiyoruz. Sabah kalktığımızda yerleri bembeyaz görmek ve kış için yaptığımız hazırlığı devreye sokarak yollarda kar kürüme çalışması yaparız. Toz temizlemekten iyidir” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Burası  Antalya  Değil  Doğu  Da  Bir  İl  Iğdır  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER