burası batı'da bir mahalle günlerdir karanlıktalar

BURASI BATI'DA BİR MAHALLE GÜNLERDİR KARANLIKTALAR

Son 3 gündür sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle hayatın felç olduğu Yunusemre ilçesinin Barbaros Mahallesi’nde elektrik kesintilerini protesto eden mahalle sakinleri, gece saatlerinde toplanarak eylem yaptı.

Tarih : 15 Ocak 2015, 10:42
Puan Ver : Burası Batı'da Bir Mahalle Günlerdir Karanlıktalar(8/10)4


Manisa'nın 18 bin nüfuslu en büyük mahallelerinden biri olan Barbaros Mahallesi son 3 gündür yaşanan uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle zor günler yaşıyor. Elektrik tedarikçisi firma ise günlerdir sorunu çözmeye çalışıyor.

Son 3 gündür sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle hayatın felç olduğu Yunusemre ilçesinin Barbaros Mahallesi'nde elektrik kesintilerini protesto eden mahalle sakinleri, gece saatlerinde toplanarak eylem yaptı. Sürekli aynı sıkıntıyı yaşadıklarını söyleyen mahalle muhtarı Siyami Alak, yetkililere çağrıda bulunarak, bu duruma son verilmesini ve mahalle sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri olan Manisa'da karanlıkta yaşadıklarını ifade eden Barbaros Mahalle Muhtarı Siyami Alak, “3 gündür bizim elektriklerimiz kesik. Vatandaşlarımızın buzdolabı, çamaşır makinesi elektrik kesintileri nedeniyle bozuldu. Bunun yanı sıra hasta insanlarımız var. Klima da kullandıkları için vatandaşımız ısınamadı. Gediz A.Ş.'ye ben buradan sesleniyorum. El birliği güç birliği ile bu işleri çözelim. 3 gündür bizim vatandaşımız burada elektriksiz. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz. Benim vatandaşım bu soğukta bu karda bu kışta mağdur. Hem de Manisa'dayız. Batı'dayız. Demek ki Güneydoğu'da olsak evden dışarı çıkmayı bırakın soğuktan donarak ölürdük.”

Mahalle sakinlerinden İbrahim Karaca mahalleli olarak her şeyden mahrum olduklarını belirterek, “İki gündür elektriğimiz yok. Bu mahalle büyüklük bakımından Manisa'nın önde gelen mahallelerinden. Buna bir çözüm bulmaları lazım” dedi. Bir diğer mahalle sakini Serkan Koçyiğit ise, “2 gündür elektriğimiz yok. Çok mağduruz. Kim ilgilenecekse ilgilensin bu işle” dedi.

Bu arada Gediz A.Ş. ekiplerinin 3 gündür çalışma yaptığı mahallenin bir kısmına elektrik verilmeye başlandığı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Burası  Batı  Da  Bir  Mahalle  Günlerdir  Karanlıktalar  Manisa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER