bursa ulaşımı kara teslim

BURSA ULAŞIMI KARA TESLİM

Öğleden sonra aniden bastıran yoğun kar yağışı şehirde hayatı felç etti. Bursa-İzmir yolu trafiğe kapandı.

Tarih : 12 Ocak 2015, 17:27
Puan Ver : Bursa Ulaşımı Kara Teslim(7/10)3


Bursa'da yoğun kar yağışı şehiriçi ve şehirlerarası yollarda trafiği aksatıyor. Bursa-İzmir yolu trafiğe kapanırken, terminalden otobüslerin yola çıkmasına izin verilmiyor. Şehir merkezinde yolda kalan araçları itmek ise öğrencilere düştü.

Öğleden sonra aniden bastıran yoğun kar yağışı şehirde hayatı felç etti. Bursa-İzmir yolu trafiğe kapandı. Önce Gölyazı rampasında kayan tırlardan dolayı trafik kilitlenirken, daha sonra Görükle rampası da kapandı. Yoğun kar yağışı sebebiyle şehir içinde de trafik aksıyor. Özellikle Beşevler rampasında trafik kilitlendi. Şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santime ulaştı.

Yoğun kar yağışı çok sayıda elektrik direğinin devrilmesine sebep oldu. Mudanya yolunda da sıkıntı yaşanırken, Tepedevrent'te ulaşım durdu. Şehir merkezinde çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana gelirken, trafik adeta kabusa döndü.

ZIPLAYARAK OTOBÜSÜ KURTARMAYA ÇALIŞTILAR

Bu arada Fomara meydanında bir halk otobüsü yolda kaldı. Patinaj yapan otobüsü kurtarmak için yolcuların arka kısma geçerek zıplaması ilginç görüntüler oluşturdu. Kar kürüme aracı yolu açarak otobüsü kurtardı.

Lise öğrencileri ise yolda kalan sürücülere yardımcı oldu. Öğrenciler kayan araçları iterek kurtarmaya çalıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Bursa  Ulaşımı  Kara  Teslim  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER