çad'lı öğrenciden davutoğlu'na şiir

ÇAD'LI ÖĞRENCİDEN DAVUTOĞLU'NA ŞİİR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu’daki belediye ziyaretinde karşılaştığı Çaldı öğrencinin kendisi için yazdığı şiiri dinledi.

Tarih : 04 Şubat 2015, 20:54
Puan Ver : Çad'lı Öğrenciden Davutoğlu'na Şiir(9/10)5


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'daki belediye ziyaretinde karşılaştığı Çaldı öğrencinin kendisi için yazdığı şiiri dinledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'da Belediyesi'ni ziyaret etti. Davutoğlu, ziyarette karşılaştığı Çad uyruklu Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ahmad Issakha Mahamat Halau ile sohbet ederek kendisine yazılan şiiri dinledi. Halau, görüşmenin ardından gazetecilere, Başbakan Davutoğlu'nun, 4 Şubat'ta Kastamonu'ya geleceğini duyunca çok heyecanlandığını belirterek, 'Onun için şiir yazdım. Şiirin bir kısmını ona okudum' dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun, Afrika'da kendilerine çok yardım ettiğini dile getiren Halau, 'Biz onu çok sevdik. Kastamonu Üniversitesi'nde okuyan Afrikalı öğrencilerin hepsi onun sayesinde buraya geldi. Dolayısıyla biz ona teşekkür ederiz. Ona hediye olarak şiir yazdım' dedi.TAZİYE ZİYARETİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, belediye ziyaretinin ardından MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar'a annesinin vefatından dolayı taziye ziyaretinde bulundu. Davutoğlu, Milletvekili Çınar'ı kardeşinin evinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

Taziye ziyaretinin ardından Nasrullah Meydanı'ndaki camide yatsı namazını kılan Başbakan Davutoğlu, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Başbakan Davutoğlu, daha sonra beraberindeki heyetle havalimanına geçerek Ankara'ya hareket etti.

(İHA)

 


Etiketler: Çad    Öğrenciden  Davutoğlu  Na  Şiir  Kastamonu  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER