çalıştıkları villaları soyan çete çökertildi

ÇALIŞTIKLARI VİLLALARI SOYAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ

Edinilen bilgilere göre çalışmaya işe başladıkları lüks evleri soyan 5 kişilik çete, son işlerinde Sancaktape Asayiş Büro ekiplerine yakalandı.

Tarih : 15 Şubat 2015, 12:39
Puan Ver : Çalıştıkları Villaları Soyan Çete Çökertildi(8/10)4


Sacaktepe'de çalıştıkların lüks evleri soyan 5 kişilik Ermeni uyruklu çete çökertildi. Sancaktepe Asayiş Büro ekipleri tarafından gözaltına alınan 5 kişiden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre çalışmaya işe başladıkları lüks evleri soyan 5 kişilik çete, son işlerinde Sancaktape Asayiş Büro ekiplerine yakalandı.

Sancaktepe'de bir villayı gözlerine kestiren Heriknaz A. ve Serge T., liderliğindeki 5 kişilik çete, soygun için plan yapmaya başladı. Lüks villada işe giren çete lideri kadın, çetenin diğer elemanlarına güvenliği atlatmanın yollarını gösterdi. Ev sahibinin villada olmadığı bir günü seçen çete, hırsızlık için harekete geçti. Kadın çete lideri, çetenin erkek üyelerini kolayca siteye aldırdı. Villaya giren hırsızlar piyasa değeri yaklaşık 100 bin lira olan mücevherleri alan hırsızlar, kayıplara karıştı.

Akşam eve geldiğinde evde çalışanın olmamasından şüphelenen ev sahibinin soyulduğunu anlaması uzun sürmedi. Hırsızlığı polise bildiren ev sahibinin ifadesi doğrultusunda sitenin kamera görüntülerini izleyen Sancaktepe Asayiş büro ekipleri çalışmaya başlattı. Sosyal paylaşım sitesinde çete lideri kadının fotoğrafına ve arkadaşlarına ulaşan polis, operasyon için harekete geçti. Tespit edilen adreslerde yapılan baskınlarda Ermeni uyruklu 5 çete üyesi gözaltına alındı .

Sancaktepe Asayiş büroda suçlarını itiraf eden zanlılar işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi mahkemede çete lideri olduğu belirlenen Heriknaz A. ve Serge T. tutuklandı.ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK SİTEYE GİRİP ÇIKTILAR

Hırsızları siteye giriş çıkışları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Kameraya yansıyan görüntülerde güvenliğin çok sıkı olduğu siteye telefonla konuşuyor gibi yaparak giren erkek çete üyesi, direk villada bekleyen çete liderinin yanına gidiyor. Bir süre sonra kadın ve erkek villadan çıkarak dikkat çekmemek için ayrı yönlerden site ana çıkışına gidiyor kolayca girdikleri siteden yine kolayca çıkan hırsızlar gözden kayboluyor.

(İHA)

 


Etiketler: Çalıştıkları  Villaları  Soyan  Çete  Çökertildi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER