CAN SIKINTISINDAN GASP YAPMIŞ


CAN SIKINTISINDAN GASP YAPMIŞ
Tarih : 20 Ocak 2015, 17:18
Puan Ver : Can Sıkıntısından Gasp Yapmış(7/10)3


Samsun'da askere gitmesine 3 gün kala canı sıkılınca bıçakla cep telefonu gasp eden genç, yargılandığı mahkeme tarafından 4 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi Kadı Caddesi'nde yaklaşık 2.5 ay önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, oturduğu apartmanın kapasından içeri giren 17 yaşındaki lise öğrencisi A.S.Ş.'ye bıçak çekerek cep telefonunu gasp ettiği iddiasıyla tutuklanan 21 yaşındaki U.A. hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında U.A., suçunu itiraf ederek çok pişman olduğunu söyledi. Olaydan 3 gün sonra askeri gitmek için hazırlık yaptığını belirten U.A., 'Suçumu kabul ediyorum. Çok pişmanım. Askere gidecektim. Canım sıkılıyordu. Ne yaptığımı bilmiyorum. Bana bir şans daha vermenizi talep ediyorum' dedi.

Mahkeme heyeti U.A., gasp suçundan önce 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ancak, cep telefonunu geri iade etmesi ve suçunu itiraf etmesinden dolayı indirimlerden yararlandırarak cezasını 4 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına indirdi. U.A.'nın tahliye talebi ise reddedilerek tutukluluk halinin devamına karar verildi.

(İHA)

 


Etiketler: Can  Sıkıntısından  Gasp  Yapmış  Samsun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER