'cemevlerine ret kararı bizde şok etkisi yapmıştır'

'CEMEVLERİNE RET KARARI BİZDE ŞOK ETKİSİ YAPMIŞTIR'

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Dursun Ali Kansu, belediye meclisinden cemevi için çıkan ‘hayır’ kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Tarih : 05 Şubat 2015, 21:30
Puan Ver : 'cemevlerine Ret Kararı Bizde Şok Etkisi Yapmıştır'(9/10)5


Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Dursun Ali Kansu, belediye meclisinden cemevi için çıkan ‘hayır' kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Dursun Ali Kansu, yaptığı açıklamada, 'Biz Ereğli'nin çağdaş, ayrımcılık yapmayan, kardeşçe yaşamayı benimsemiş bir kent olduğuna kendimizi o kadar inandırmışız ki bu ret kararı bizde şok etkisi yapmıştır' dedi.

“Hayırcı 14 meclis üyesi arkadaşlarımı merak ediyorum, hiç mi sizde insan hakkımız yoktu” diyen Kansu, “Esnaf olandan alışveriş yaptık, ödediğimiz vergi ile inanç hizmetlerinize kaynak olduk, hastalıkta hatır sorduk, ölümde taziyede bulunduk, okulda aynı sınıfta okuduk, askerde aynı cephede bir dilim ekmeği paylaştık, aynı kentte hoşgörü ile hiçbir değerinizi incitmeden yaşadık. Ama siz hiç tereddüt bile etmeden hayıra el kaldırdınız. Çok merak ediyorum evet demek size ne kaybettirecekti. Siz cemevini değil kardeşliği ret ettiniz, kardeşlik reddedilir mi? Sizin gerekçeniz ne bilmiyorum fakat hükümet çözüm için çalışıyor bizde onu bekliyoruz, derseniz ona da inancımız yok. Çok üzgünüz demokrasi sınavını geçemediniz. Siz kabul etseniz de etmeseniz de biz varız, Aleviyiz, Bektaşi'yiz, cemevleri ibadethanemizdir. Cem yapar, semah döneriz' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Cemevlerine  Ret  Kararı  Bizde  Şok  Etkisi  Yapmıştır    Zonguldak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER