çerkes-fed savcı'ya saldırıyı kınadı

ÇERKES-FED SAVCI'YA SALDIRIYI KINADI

Çerkes Dernekleri Federasyonu yöneticilerinden Halis Din, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği terör saldırısını kınadı.

Tarih : 02 Nisan 2015, 11:09
Puan Ver : Çerkes-Fed Savcı'ya Saldırıyı Kınadı(9/10)5


Çerkes Dernekleri Federasyonu yöneticilerinden Halis Din, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısını kınadı.

Yazılı açıklama yapan Çerkes Dernekleri Federasyonu (Çerkes-Fed) yöneticilerinden Tuguj Halis Din, '31 Mart 2015 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz, İstanbul Adliyesinde teröristlerce gerçekleştirilen menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

Aynı karanlık suç odakları ertesi gün de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırarak iki polisin yaralanmasına neden olmuşlardır.

Adalete, barışa ve huzura yapılan bu hain saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Cinayetin ve saldırıların arkasındaki asıl faillerin ortaya çıkarılmasını ümit ediyor, benzeri acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Merhum savcıya Allah`tan rahmet, kederli ailesine, çalışma arkadaşlarına ve tüm adalet camiasına başsağlığı diliyoruz' ifadelerini kullandı,

(İHA)

 


Etiketler: Çerkes-Fed  Savcı  Ya  Saldırıyı  Kınadı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER