Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören

CHARLİE HEBDO SALDIRISINDA ÖLEN POLİSLERE TÖREN

Charlie Hebdo karikatür dergisinin Paris’te bulunan bürosuna geçtiğimiz hafta düzenlenen saldırıda aralarında 3 polisin de bulunduğu 12 kişi yaşamını yitirmişti.

Tarih : 13 Ocak 2015, 14:18
Puan Ver : Charlie Hebdo Saldırısında Ölen Polislere Tören(8/10)4


Charlie Hebdo saldırısında yaşamını yitiren 3 polis için Paris'teki Polis Merkezinde resmi tören düzenlendi.

Charlie Hebdo karikatür dergisinin Paris'te bulunan bürosuna geçtiğimiz hafta düzenlenen saldırıda aralarında 3 polisin de bulunduğu 12 kişi yaşamını yitirmişti. Derginin yazı işleri toplantısı sırasında gerçekleştirilen saldırıda yaşamını yitiren polis memurları Franck Brinsolaro, Ahmed Merabet ve Clarissa Jean-Philippe için Paris Polis Merkezi'nde resmi tören düzenlendi. Polis memurlarının ailelerinin ve çalışma arkadaşlarının da bulunduğu resmi töreni Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande yönetti. Tören sırasında yaşamını yitiren polis memurlarının Fransız bayraklarına sarılı tabutlarına şeref nişanı takdim eden Hollande, yaşamını yitiren kişilerin ölümünden sonra bağışlandığını ifade etti. Hollande törende yaptığı konuşmasında polis memurları ile gurur duyduğunu belirterek, “Polisler biz özgür yaşayalım diye yaşamlarını yitirdiler. Fransa karşılaştığı zorluklar karşısında asla boyun eğmeyecek” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'in tören sırasında ilk olarak yaşamını yitiren Müslüman polis Ahmed Merabet'in ailesine taziye dileklerini sunması da dikkat çekti.

(İHA)

 


Etiketler: Charlie  Hebdo  Saldırısında  Ölen  Polislere  Tören  Paris  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER