CHP'Lİ KARAYELLİ'DEN COŞKULU START


CHP'Lİ KARAYELLİ'DEN COŞKULU START
Tarih : 22 Ocak 2015, 18:42
Puan Ver : Chp'li Karayelli'den Coşkulu Start(8/10)4


Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde CHP'den milletvekilliğine aday adayı olan Filiz Karayelli, coşkulu bir kalabalıkla açıklama yaptı.

CHP Ayvalık İlçe Başkanlığı önünde Balıkesir milletvekilliğine resmen aday adayı olduğunu açıklayan Filiz Karayelli'ye en büyük destek kendisi gibi milletvekilli aday adayı olan eski Altınova Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık İlçe Başkanı Asım Sürer'den geldi.

Filiz Karayelli, “Maksadımız ve mücadelemiz, sosyal demokrat ve demokratik sol ilkelerin ve politikaların hem Cumhuriyet Halk Partisi içinde, hem de Türkiye'de yaşatılması ve uygulanmasıdır. Yalnızca bugünümüzü değil, geleceğimizi de belirleyecek ölçüt, aydınlanma hareketimizin verilerinden yola çıkarak, demokrasiden yana, tavizsiz, yurtsever bir siyasi duruş sergilemektir. Türkiye'de demokrasinin daha çok yükselmesi, her gün daha büyük kitlelerce talep edilmektedir. Ama umutsuz ve karamsar bakışta bizleri verimli kılmaz. Umutsuzluğa kapılmadan sabırlı ve inatçı bir politik mücadeleyle hep birlikte bu ülkenin aydınlık geleceğini adım adım öreceğiz. Unutulmamalıdır ki, adalet, adaletsizliğin olduğu yerden yükselir. Güçlünün değil, haklının haklarını savunmak, karamsarlıktan uzak, umut dolu olarak hayatın her alanında ve meşru zeminlerde siyaset yapmak, sorunun değil, çözümün parçası olmak hedefimiz olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Zeytini, suyu, kıyıları, ormanları, çevre platformları ve belediyelerle işbirliği yaparak korumak için stratejilerin oluşturulmasının önemine işaret eden Karayelli, “Bölgemizde çevre dostu olan alternatif enerji kaynaklarının kullanılması önemlidir. Gelir dağılımındaki adaletsizlik ve işsizlik, gençlerimizi yerin yedi kat altında insanlık dışı çalışma koşullarına mahkum etmektedir. Gençlerimizin ve kadınlarımızın nitelikli ve verimli sektörlerde çalışıp, kendilerini geliştiren bir yaşam standardına sahip olmaları için çalışılmalıdır. Bu nedenle turizm ile emek-yoğun organize tarımsal sanayinin, imalat sanayinin ve kooperatiflerin bölgemizde geliştirilmesi, tarım ve hayvancılık sektöründeki kredilerin ve teşvik primlerinin arttırılması, organik tarım ve seracılığın geliştirilmesi, köylerimizin yol, su, elektrik sorunlarının çözülmesi, bölgede kara ve hava yolu yanında denizyolu ve demiryolu ulaşımının da geliştirilmesi gerekmektedir. Kadınların ve gençlerin kendi işlerini kurabilmeleri için gerekli devlet desteğinin sağlanması yönünde çalışmalar yapılmalıdır. Kadından sorumlu bakanlığın yeniden kurularak, kadınlara yönelik şiddetin acilen alınacak caydırıcı önlemlerle durdurulması ve kadın danışma merkezleri ile kadın sığınma evlerinin ülkemizde yaygınlaştırılıp, işler vaziyete getirilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Chp  Li  Karayelli  Den  Coşkulu  Start  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER